Bir Etkinliğin Ardından: 8. SK Bilişim Seminerleri

Türkiye’nin bilişim sektöründe önde gelen isimlerinin seçkin üniversitelerde katılımcılarla buluşmasını sağlamaya yönelik bir bilişim etkinliği olan Sanalkurs Bilişim Seminerleri her yıl olduğu gibi bu yıl da yine dopdoluydu.

Geçen yıl Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde gerçekleştirilen 7. Sanalkurs Bilişim Semineri’nden sonra bir sonraki durağı İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mahmutbey Kampüsü oldu. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen  Sanalkurs Bilişim Seminerleri’nin bu seneki ayağı da etkinlik.com.tr, Teknik DATA, Vidobu,  Just English, Step Dergisi gibi bilinen sponsorların katkılarıyla dopdolu bir şekilde katılımcılarıyla buluştu.

20 Aralık 2013 tarihinde Sanalkurs.net, Kemerburgaz Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Kulübü iş birliği ile  bu yıl da iddialı konuları ve konuklarıyla bilişim sektörüne merak salmış insanların programlar hakkında püf noktaları, tecrübeler, her yerde bulunamayacak türden özel bilgileri her yıl olduğu gibi yine dinleyicilerin beğenisine sundu.

Saat  12:30-17:30 arasında gerçekleştirilen etkinlik; yazılım geliştirme uzmanı Büşra Köken ve öğretim görevlisi Yunus Özen’in, Mobil Uyumlu Blog Motorunu Geliştirmek konusu ile başladı.

Ardından, son zamanlarda ismini sıkça duyduğumuz ünlü yatırımcı  Hasan Aslanoba İnternet Gelişimciliği ve Başarılı Olmak adlı konusuyla, sadece ders vermekle yetinmeyip ticari tavsiyelerde bulundu.

Daha sonra Sanalkurs’un kurucularından olan ve aynı zamanda yöneticisi olan Siraceddin El,  Web Tasarımı Nasıl Hazırlanır konusuyla merak edilen soruları yanıtladı.

Siraceddin El’in sunumundan sonra, tasarımcı eğitmen ve aynı  zamanda Vidobu’nun kurucu ve yöneticisi olan Hakan Çamoğlu ,  jQuery ile Pratik Web Çözümleri konusunu dinleyiciler ile paylaşıldı.

Son olarak İsmail Demirbilek’in Responsive Tasarımı Geliştirmek konulu sunumuyla etkinlik son buldu.

Etkinlik aynı zamanda  yayınmatik’in sponsorluğunda internet üzerinden canlı olarak yayınlandı. etkinliğe 300’den fazla kişi katıldı, 100’den fazla kişi de canlı olarak takip etti.