Sık Sorulan Sorular

Etkinlik.com.tr sizin için ne yapar?

Etkinlik.com.tr istediğiniz şehirde ilgi alanınıza giren etkinliklerden sizi haberdar eder ve takip etmeniz için imkanlar sunar. Etkinlik.com.tr'ye üye olduktan sonra ilgi alanlarınızı ve takip etmek istediğiniz şehirleri seçersiniz. Sistem bu bilgilerden, site içi davranışlarınızdan öğrendiği bilgileri kullanarak size en uygun etkinlikleri önerir. Katılmak istediğiniz etkinlikleri size hatırlatır. Eğer organize ettiğiniz bir etkinliğiniz varsa hedef kitlenize ulaştırır.

Öneri sistemi

Etkinlik.com.tr öneri sisteminde neleri baz alır?

Üye olduktan sonra seçtiğiniz ilgi alanlarınız, arkadaşlarınızın katıldığı etkinlikler, takip ettiğiniz kişi, marka ve mekânları temel alarak önerilerde bulunur.

İlgi alanımızdaki etkinliklerden nasıl haberdar oluruz?

E-Mailinize her haftanın ilk günü düzenli olarak mail göndeririz. Bu maili doğru alabilmek için gerekli ayarları profilinizden gerçekleştirebilirsiniz.

Hatırlatma sistemi

Etkinlik.com.tr katılmak istediğim etkinliği bana nasıl hatırlatır?

Katılacağınız etkinlik sabah başlıyorsa bir önceki gün, öğleden sonra başlıyorsa o gün sabah size hatırlatılır. Eğer katılacağınız etkinlik sergi, fuar, yarışma gibi uzun süreli bir etkinlikse etkinliğin bitmesine bir hafta kala haberdar edilirsiniz. Hatırlatma için şimdilik sadece e-mail ve hayata geçirdiğimizde mobil uygulamamız kullanılır.

Etkinlik Ekleme

Aradığınız etkinlik veya takip etmek istediğini kişi, marka veya mekân yoksa ne yapabilirsiniz?

Aradığınız etkinlik sitemizde yoksa etkinlik ekle kısmından hemen ekleyebilir veya etkinlik linkini eklenmesi için bize bildirebilirsiniz. Etkinliği sizin eklemeniz yayınlanma sürecini hızlandıracaktır. Kişi, mekân veya kuruluşların sitemizde yer alması ancak bir etkinlikle ilişkili olmaları durumunda gerçekleşir.

Etkinliğimi nasıl ekleyebilirim?

Sitemizde ‘Etkinlik Ekle’ sayfasındaki yönlendirmeleri kullanarak etkinliğinizi ekleyebilirsiniz. Etkinliğiniz sitemizde yayınlandığı anda etkinlik konularınıza ilgi duyan, etkinliğinizle ilişkili firma ve kişileri takip eden ve o şehirdeki etkinliklere katılabileceğini belirten tüm üyelerimize önerilir.

Eklediğim etkinlik ne zaman yayınlanır?

Sitemize eklediğiniz etkinlik editörlerimiz tarafından en kısa sürede düzenlenerek siteye eklenir. Siteye eklendiği anda eklendiğine dair bilgi maili alırsınız. Ayrıca katılma ihtimali en yüksek kişilere etkinliğiniz duyurulur.

Eklediğim etkinliklerin istatistiklerini görebilir miyim?

Yakın bir zamanda organizatör şirket sahiplerinin ya da yöneticilerinin Etkinlik.com.tr’de kurumsal hesap açabileceği ve etkinlik bilgilerini onay gerektirmeden güncelleyebileceği şekilde yenilikler sunacağız. Şimdilik sizlere sunduğumuz araçlar sayesinde eklediğiniz etkinliklerinizin istatistiklerini görebilir, kayıtlı bir etkinlik varsa, etkinliğinize kaydolanların bilgilerini Excel olarak bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Bilet Alma

Katılmak istediğim etkinliğin biletini nasıl alabilirim?

Etkinlik.com.tr bünyesinde yayınlanan ve bileti satılan etkinliklerin biletlerini "Bilet Al" butonuna tıklayarak alabilirsiniz. Eğer etkinlik ücretsizse, "Kayıt Ol" butonundan kayıt olabilirsiniz. Ancak biletlerini satmadığımız etkinlikleri, bilet satışı yapılan mecraya yönlendirerek bu hizmeti temin etmenizi sağlarız.

Konaklama Seçenekleri

Etkinliklere şehir dışından katılmak isteyenlere tavsiye edebileceğiniz konaklama imkânları var mıdır?

Etkinliklere şehir dışından katılmak isteyen misafirlerimiz için "Trivago" sitesini tavsiye edebiliriz. Festival ve diğer etkinlik alanlarına yakın en uygun oteli bu siteden bulabilirsiniz.

Etkinliği Öne Çıkarmak ve Reklam

Etkinliğimi daha çok kişiye duyurabilmek için ne yapabilirim?

Etkinliğinizi vitrinde ve manşet kısmında yayınlayabilir, etkinlik bilgilerinizi özenle girerek etkinliğinizin öne çıkan etkinliklerde yer almasını sağlayabilirsiniz.

Etkinlik.com.tr'de nasıl reklam verebilirim?

Etkinlik düzenliyorsanız ve içeriğiniz sitemizde eklenmiş durumda ise, bazı reklam seçenekleri sunuyoruz. İletişim bölümünden talebinizi bize iletebilirsiniz.