Uluslararası Yatırım Zirvesi

Zirve / Finans-Ekonomi

10 Nisan 2014, Perşembe - 11 Nisan 2014, Cuma

09:00 - 18:00

Ücretli

0533 061 65 55 | 0216 330 33 37

Facebook

Etkinlik Web Sayfası

Etkinlik Detayları

Körfez sermayesinin uluslararası yatırım fonları ve yatırımcıları “İstanbul Uluslararası Yatırım Zirvesi”nde bir araya gelecek. İstanbul Yatırım Derneği ve Ortadoğu Ekonomi Platformu’nca düzenlenen zirve, 10-11 Nisan 2014’te Shangri la Bosphorus’ta gerçekleştirilecek. Zirve, yatırımcılar ve yatırım yaptırmak isteyenler için oluşturulan ikili görüşme platformu ile bir ilke de imza atacak.

Siyaset ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin katılımıyla gerçekleşecek zirvede, Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), merkezi fonların yöneticileri ve bölgenin en büyük yatırımcıları İstanbul’da buluşacak.

“Enerji” ve “İnşaat” ana başlıkları altında, Körfez sermayesine, büyük ilgi duyduğu Türkiye’deki yatırım fırsatlarını görüşme olanağı sunacak zirve ayrıca, oluşturulan ikili görüşme platformlarıyla, katılan yatırımcılara doğrudan yatırım yapma imkanı sağlayacak.

Zirvenin ilk gününde “Mega Projeler ve İnşaat” başlığı altında, “Mega projelerin finansmanı”, “Türkiye’de yatırım ortamı”, “Yatırımcılara sağlanan avantajlar”, “Bölgesel proje tanıtımları”nı tartışacak olan yatırımcılar, ikinci gün “Enerji ve Enerji Transferi” başlığı altında, “Enerji ve finansmanı”, “Enerji transferi ve yenilenebilir enerji”, “Alternatif enerji modelleri” konularını görüşecek.

Zirve Hakkında

Dünya üzerinde üretime bağlı değişen ekonomik konjonktürle birlikte Orta Doğu ve Uzak Doğuya kayan finansal kaynak yönetim gücü, jeopolitik açıdan geçiş yolları üzerinde bulunan ülkeler ve bu ülkelerdeki yatırım kaynaklarını daha da değerli kılmaktadır.

Özelikle sahip olduğu genç nüfus ve artan iş gücü ile milli hasıla bazında son 8 yılda büyük yol kat eden Türkiye Cumhuriyeti, lokasyon açısından yakın bulunduğu çoğu Ortadoğu ve Avrupa ülkelerini geride bırakarak yeni ticaret anlayışının çekim merkezi olma yolunda büyük bir yol kat etmiştir. Bu başarıda şüphesiz Türkiye’nin ticari hacmi en büyük ili olan İstanbul’un başarısı göz ardı edilemez.

İstanbul, özellikle Uzakdoğu ve Arap Yarımadası’nda bulunan yatırımcıların ve şirketlerin dikkatini çekmeye başlamıştır.

İstanbul'da yabancı yatırımcının taahhüt ettiği sermaye değeri geçtiğimiz bir yılda yaklaşık % 119 oranında artmıştır.

Zirve'nin Amaçları

 • İstanbul’a artan ilgiyi göz önüne alarak Asya, Uzak Doğu ve Arap Yarımadası ülkelerinde bulunan yatırımcıları ve yatırım hacmi 1 milyar doların üstündeki şirket CEO’larını, Türk iş adamları ve Devlet - kamuyu bir araya getirerek geleceğe yönelik oluşturulabilecek projeleri ve var olan potansiyel yatırım projelerini masaya yatırmak
 • İstanbul’u Avrupa, Rusya, Ortadoğu ve Uzakdoğu’nun finans ve yatırım merkezi haline getirmek
 • Türkiye çevresinde bulunan tüm yatırımcı ve finans uzmanlarını ortak paydada birleştirerek sürdürülebilir organizasyonlar yapmak
 • Türkiye’nin global arenada markalaşan sektörü enerji ve inşaat için destekçilerden biri olmanın getireceği referans, marka isminin ulusal ve uluslararası arenada sağlayacağı katkı, markanın değerini yükseltecek yaratıcı, yenilikçi bir platformda olmak marka bilinirliğini arttırmak

Zirve'nin Hedef Kitlesi

 • Ulusal ve uluslararası yatırımcılar
 • İnşaat ve enerji sektörüne hizmet veren kurum ve kuruluşlar
 • Enerji Sektörü Firmaları
 • Kalkınma Ajansları
 • Sivil Toplum Kuruluşları
 • Pazarlama ve Reklam Sektörü Temsilcileri
 • Kamu Kuruluşları
 • Akademisyenler
 • Medya
Bu etkinliğin süresi geçmiş
Shangri-La Bosphorus İstanbul
İstanbul / Beşiktaş
Hayrettin İskelesi Sk.
Etkinlik Konuları
BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ
6. Bosphorus Talep Tahmin ve Planlama Modelleri Zirves
Ramada Plaza By Wyndham Istanbul City Center
18.Sürdürülebilir Satınalma & Tedarik Zinciri Yönetimi Zirvesi
Ramada Plaza By Wyndham Istanbul City Center