Nobel Ödüllü ünlü siyasetçi Al Gore, Turkcell Liderler Konferansı’na geliyor

Turkcell Liderler Konferansı 22 Eylül’de dördüncü kez gerçekleşiyor. Dünya çapında marka haline gelmiş önemli isimlerin konuşmacı olarak katıldığı konferansın bu seneki konuğu ABD’li siyasetçi, Apple Yönetim Kurulu Üyesi ve Google Üst Düzey Danışmanı, Nobel Ödüllü Al Gore… Gore iş dünyasının önde gelenlerine yapacağı konuşmada, gelişen teknolojilerin liderliğe ve iş dünyasına etkilerini mercek altına alacak.

“Küresel Isınma” üzerine yaptığı çalışmalarla Nobel’e, yine aynı konuda ürettiği belgeselle de Oscar’a layık görülen Gore’un İstanbul’da yapacağı konuşmanın başlığı “Değişen Dünyada Liderlik”. ABD’de 7 sene boyunca “Başkan Yardımcılığı” gibi önemli bir görevi üstlenmiş olan, Apple Yönetim Kurulu Üyesi ve Google Üst Düzey Danışmanı Al Gore, İstanbul’da teknolojinin liderliğe olan etkisi, demokratikleşmesi ve devletler için önemini analiz edecek.

“Liderler Platformu” hayata geçiyor

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in ev sahipliği ile bu sene dördüncü kez gerçekleşecek olan Liderler Konferansı’nda, Turkcell’in, iş dünyasının tepe yöneticilerini “öğrenen&öğreten liderler” vizyonuyla buluşturarak sürekli gelişim yolculuklarına değer katmak amacıyla oluşturduğu “Liderler Platformu”nun lansmanı da yapılacak.

“Liderler Konferansı” daha önce de dünya devlerini ağırlamıştı

“Turkcell Liderler Konferansı” daha önce de çok önemli fikir önderlerini ağırlamıştı. Virgin Group’un sahibi, girişimci lider Richard Branson, General Electric eski başkanı Jack Welch ve son olarak Harvard Business School profesörlerinden Michael E. Porter, “Liderler Konferansı” için İstanbul’a gelmiş ve eşsiz görüş ve deneyimlerini dinleyicilerle paylaşmıştı.

Al Gore kimdir?

ABD'li siyaset adamı, iş adamı, belgesel film yapımcısı ve Nobel Barış Ödülü sahibi olan Albert Arnold Gore 1948 doğumlu. 1993-2001 arasında Amerika Birleşik Devletleri'nin başkan yardımcılığını üstlenen Gore, 2000 yılındaki ABD başkanlık seçimlerinde Demokratik Parti'den başkan adayı oldu.  Seçimi kaybettikten sonra siyasetten çekildi ve “Küresel Isınma” konusunda çalışmalar yapmaya başladı. Bu konu üzerine yaptığı Uygunsuz Gerçek adındaki belgesel film 2007 yılında Akademi Ödülü’ne hak kazandı ve sinema tarihinde en çok izlenen üçüncü belgesel ünvanını kazandı. Dünyanın dört bir yanında verdiği konferanslar ve diğer çalışmalar sayesinde 2007 yılında Nobel Barış Ödülüne uygun görüldü. Kendisi 2007 yılında İstanbul’a gelmiş ve Küresel Isınma konulu bir konuşma yapmıştı.