1. Ulusal Fotoğraf Yarışması

Yeteneğinizi göstermek için elinizi çabuk tutun, son başvuru tarihi 24 Eylül 2012

Pompa sistemleri sektörünün dev markası WILO'nun düzenlediği, "WILO 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması"nda son başvuru tarihi yaklaşıyor. "Su, Dünyanın Her Karesinde" konulu fotoğraf yarışmasında başvuru süresi 24 Eylül'de sona erecek. Sonuçlar 1 Ekim'de açıklanırken, yarışmada dereceye giren fotoğraflar için bir ödül töreni ile sergi düzenlenecek.

Çevreci projeleriyle fark yaratan, pompa sistemleri sektörünün lider markası WILO'nun düzenlediği "WILO 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması"nda son başvuru tarihi yaklaşıyor. "Su, Dünyanın Her Karesinde" konulu yarışmanın başvuru süresi, 24 Eylül'de sona erecek. Yarışmaya katılarak yeteneğini göstermek isteyen adayların, geri sayımın başladığı şu günlerde ellerini çabuk tutmaları gerekiyor.

WILO'nun, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) onayı ve İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği'nin (İFSAK) desteğiyle düzenlediği "Su, Dünyanın Her Karesinde" konulu fotoğraf yarışması; içme suyu kaynaklarının azalması, suyun temiz kalması ve verimli kullanılması konusunda bilinci artırmayı hedefliyor.

"WILO 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması", amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçıların katılımına açık olarak düzenleniyor. Katılımın ücretsiz olarak gerçekleştiği yarışmanın başvuruları, www.wilofotografyarismasi.com adresinden yapılıyor. Aynı adresten şartname konusunda detaylı bilgi almak da mümkün.

Yarışmanın sonuçları, 29 Eylül 2012'de gerçekleşecek Seçici Kurul toplantısı ile belirlenecek. Toplantının ardından sonuçlar 1 Ekim 2012 tarihinde basın yoluyla ve www.tfsf.org.tr, www.ifsak.org.tr adresleri ile www.wilofotografyarismasi.com adresinden duyurulacak.

Yarışmanın Seçici Kurulu; İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı Tanju Akleman, AFIAP unvanlı fotoğraf sanatçısı Ali Balkı, AFIAP unvanlı fotoğraf sanatçısı Cengiz Karlıova, İFSAK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve AFIAP unvanlı fotoğraf sanatçısı Serkan Turaç ve WILO Pompa Sistemleri A.Ş.'den Melis Akçin'den oluşuyor.

"Su Dünyanın Her Karesinde" konulu yarışma sonucunda birinci olan esere 3000 TL, ikinci esere 2000 TL, üçüncü esere ise 1000 TL ödül verilecek. Ayrıca yarışmada başarılı olan diğer eserler mansiyon ve sergileme ödüllerinin yanı sıra TFSF yayını olan Almanak 2012 kitabında yer alacak ve 12 Ekim 2012 tarihinde düzenlenecek ödül töreninde de sergilenme imkânı elde edecekler.