XI. Teknoloji Ödülleri ve Kongresi

Kongre / Diğer

21 Mayıs 2014, Çarşamba

08:30 - 13:30

Ücretsiz

Etkinlik Web Sayfası

Etkinlik Detayları

Öngörülen takvime göre gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ardından Mart 2013'den itibaren başvuruların alınmasına ve ödül töreni ve kongrenin Mayıs 2014 ortasında yapılmasına karar verildi. En son TÜBİTAK Başkanlığında yürütülen dönemde 10. Teknoloji Ödül Töreni 17 Mayıs 2012 tarihinde düzenlenmişti. Bundan sonra Kongre ve Ödül Töreninin her 2 yılda 1 düzenlenmesine karar verildi.

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV), Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) kurumsal amaçlarına da uygun olarak:

Ülkemizde yenilikçi ürün, yeni bir teknik veya teknolojinin geliştirilmesini hedef alan üretim süreci (proses) geliştirme çabalarını desteklemek,
Yenilikçi ürün ve teknoloji geliştirmenin, rekabetçi pazarlarda başarının kaçınılmaz gereği olduğu konusunda genç sanayicimizi bilinçlendirmek,
Kamuoyunun bu konudaki duyarlılığını artırmak üzere Teknoloji Ödülleri'ni oluşturmuşlardır.

Teknoloji Ödülleri'nin amacı; yaratıcı, yenilikçi, teknik mükemmeliyete ve rekabet özelliklerine sahip ürünlerin veya belirleyici özellikleri, özgün farklılıkları olan, ulusal teknolojik birikime katkı sağlayan üretim süreci geliştirme çalışmalarının değerlendirilerek ödüllendirilmesi ve kamuoyuna tanıtılmasıdır.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
CVK Park Bosphorus Hotel
İstanbul / Adalar
Gümüşsuyu Mh., İnönü Cd. No:8, İstanbul
Etkinlik Konuları