Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Resmi
Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, kısaca TTGV, Türk sanayi firmalarına Ar-Ge ve çevre alanındaki projeleri için destek veren vakıf. 1991'de kurulmuştur. Kurucuları arasında kamu ve özel sektörden temsilciler, şemsiye örgütler ve kişiler bulunmaktadır.
TTGV, sanayi firmalarının inovasyona yönelik Ar-Ge ve çevre projelerine mali destek sağlar. Desteğin kaynağı Dış Ticaret Müsteşarlığı ve TTGV'nin özkaynaklarıdır. Firmalar, bütçesinin en az yarısını kendilerinin karşılayacakları Ar-Ge projeleri için TTGV'den geri kalan kısmı talep edebilirler. Dış değerlendirme sonucunda yeterli nitelikte Ar-Ge içeriğine sahip bulunan projelere, iki sene boyunca mali destek sağlanır. Sağlanan destek, proje bitiminden bir sene sonra başlamak kaydıyla üç sene içinde yedi eşit taksitte TTGV'ye geri ödenir.
TTGV, geri ödemeli bu desteklerin yanında, sahip olduğu veya ortak olduğu çeşitli araçlar ve fonlar aracılığıyla teknoloji alanında faaliyet gösteren yenilikçi firmalara başlangıç sermayesi ve risk sermayesi destekleri de sağlamaktadır.

Yer Aldığı Etkinlikler

11 Ağustos 2018
Cumartesi
IDEATHON - Dijital Sağlık Çözümleri
Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salonu / İstanbul
21 Mayıs 2014
Çarşamba
XI. Teknoloji Ödülleri ve Kongresi
CVK Park Bosphorus Hotel / İstanbul
1 Haziran 2012
Cuma
Yeni Düşler, Yenilikçi Düşünceler Öğrenci Proje Yarışması 2012