Peter Ryan

Peter Ryan Resmi
Ovum ana şirketi olan Datamonitor’de 2003 yılında çalışmaya başlamış olan Peter, Ovum IT hizmet uygulamaları kapsamında BPO araştırmalarını yürütmektedir.

Peter’ın çalışma alanı BPO/CRM kapsamında geniş bir alandır ve şirket profili belirleme, “offshore” ve dış kaynak, “self-service” teknolojisi ve konuşma çözümleri, ulusal ve sektörel Pazar bölümlendirme ve boyutlandırma, iç ve dış müşteri memnuniyeti, ticari “online” içerik analizi ve ekonomik analiz çalışmalarını içermektedir. EMEA, Doğu Avrupa, Kuzey ve Güney Afrika ve Kanada’da çağrı merkezleri üzerine ve yanı sıra, sesli uygulamalar ve “enterprise software” uygulamaları üzerine kapsamlı yazılar yayınlamıştır.

Peter verimli bir konuşmacıdır ve uluslar arası konferanslar döngüsünde çok iyi tanınmaktadır. San Fransisco, Sidney, Singapur, Yeni Delhi, Paris, Prag, Moskova, kahire, Cape Town, Mexico City, Bogota ve Buenos Aires’te endüstri ile ilgili etkinliklerde sunumlar yapmıştır.

Ovum ve Datamonitor’e katılmadan önce, Peter, Gateway Computers, NFO Prognostics ve İrlanda Bankası’nda stratejik pazarlama konusunu derinlemesine öğrenmiştir.

Kanada kökenli olan Peter, Saskatchewan Üniversitesi Politik Bilimler ve Ekonomi Lisans derecesi vardır. Ayrıca, Uluslararası Ticaret eğitimi aldığı Dalhousie Üniversitesi’nden MBA derecesi vardır. MBA derecesi, Avustralya Melbourne Royal Teknoloji Enstitüsü’nde konuk öğrenciliği de içermektedir.

Yer Aldığı Etkinlikler

13 Ekim 2014
Pazartesi
10. Türkiye Çağrı Merkezi Konferansı ve Fuarı
Haliç Kongre ve Kültür Merkezi / İstanbul