Peak Games

Peak Games Resmi
Peak Games, gelişmekte olan Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika pazarlarında en büyük ve büyüme hızı en yüksek sosyal oyun firmasıdır. Dünyanın en dinamik oyun pazarlarından birinde 30 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı bulunan Peak Games, şu anda global pazardaki en büyük 3 sosyal oyun şirketinden biridir. Peak Games'in başarısının ardında yatan en büyük faktörlerden biri, gelişmekte olan pazarların kültürlerine ve özelliklerine uygun sosyal oyunlar üretme ve yayınlamadaki bilgi ve uzmanlığıdır. Peak Games'in geniş oyun yelpazesinde client, web tabanlı oyunlar ve mobil uygulamalar da önemli bir yer tutmaktadır.

Peak Games, oyun endüstrisi ve internet girişimlerinde uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip olan yönetimi ve 150 kişilik yetkin kadrosu ile tüm dünyaya hizmet vermektedir. Peak Games, Türkiye’nin en başarılı girişimcilerinin, melek yatırımcılarının ve oyun endüstrisi uzmanlarının ortaklığıyla kurulmuş ve kuruluşunun ardından Avrupa'nın en büyük yatırım şirketlerinden Hummingbird Ventures ve Earlybird Venture Capital'den yatırım almıştır.

Merkezi İstanbul’da bulunan Peak Games’in Ankara, Almanya, Ürdün ve Suudi Arabistan'da ofisleri ve oyun stüdyoları bulunmaktadır

Yer Aldığı Etkinlikler

27 Nisan 2015
Pazartesi
Istanbul Tech Talks 2015
Kadir Has Üniversitesi / İstanbul
28 Nisan 2014
Pazartesi
Istanbul Tech Talks
Kadir Has Üniversitesi / İstanbul
21 Mart 2013
Perşembe
Etohum 21 Mart Kafe Toplantısı
Özyeğin Üniversitesi / İstanbul
21 Aralık 2012
Cuma
Mobil Günler
Bilkent Üniversitesi / Ankara