Özgür Turgay

Özgür Turgay Resmi
1974 yılında İstanbul’da doğan Özgür Turgay, 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu, 2010 yılında ise Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını tamamladı.

1996 yılında iş hayatına Medline Acil Sağlık Hizmetleri’nde başlayan Turgay,
2001 - 2007 yılları arasında hayata geçirdiği inovatif projeler ile kısa sürede genel müdür yardımcılığına yükseldi. Turgay, medikal çağrı merkezini kurarak iyi bir stratejist olduğunu bir kez daha kanıtlamış ve 6 sigma şampiyonluğuna uzanan bir başarı da elde etti. 2008 itibariyle genel müdürlüğünü üstlendiği Acıbadem Mobil Sağlık Hizmetleri’ni kısa sürede mobil sağlık sektörünün öncüsü haline getiren Turgay, Evde Sağlık ve Tele-tıp birimlerini şirket bünyesine katarak Acıbadem Mobil Sağlık’ı kendine has entegre yapısıyla dünyada bir ilk haline getirdi.

Her zaman yöneticilik vasıflarının yanında duygusal zekaya sahip olmanın avantajlarını kullanan Turgay, 2001 – 2007 yılları arasında Medline’daki genel müdür yardımcılığına uzanan başarısını 2008 yılından bu yana Acıbadem Mobil Sağlık Hizmetleri’nde kurucu Genel Müdür olarak devam ettirmektedir.

Yer Aldığı Etkinlikler

18 Eylül 2013
Çarşamba
Digital Health Summit
Sheraton İstanbul Maslak Hotel / İstanbul