Özcan TAHİNCİOĞLU

Özcan TAHİNCİOĞLU Resmi
İş hayatına Türkiye’nin en büyük şekerleme şirketi olan Kent Gıda Maddeleri San. ve Tic. A.Ş.de başlayan Özcan Tahincioğlu çeşitli kademelerde görev yaptıktan sonra 1999 yılında Mali ve Ticari İşlerden sorumlu Direktörlüğe, 2002 yılında Genel Müdür Vekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ne getirildi. 2006 yılı Ocak ayında ise Kent Gıda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devraldı.

Ayrıca, Tahincioğlu Ailesinin sahip olduğu, gıda üretim ve dağıtımı, inşaat ve gayrimenkul yatırımları, tarım, enerji ve finans gibi değişik alanlarda faaliyet göstermekte olan Tahincioğlu Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Özcan Tahincioğlu’nun, holding bünyesindeki çeşitli şirketlerde de Yönetim Kurulu Başkanlığı ve üyelikleri de bulunmaktadır. Bunların dışında, bir risk-sermayesi şirketi olan Etkin Yatırım Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Standard Ünlü Private Equity Fund’ın Yatırım Komitesi Üyesi olarak da görev yapmaktadır. Yüksek Lisansını Amerika’da Bobson College’da Finans ve Ekonomi üzerine tamamlayan Özcan Tahincioğlu evli ve 2 çocuk babasıdır.

Üye olduğu derneklerin bazıları şunlardır; Türk Sanayiicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Şekerli Mamul Sanayicileri Derneği (ŞEMAD), Genç Yönetici ve İşadamları Derneği (GYİAD), Yabancı Sermaye Derneği (YASED), Türk Amerikan İşadamları Derneği (TABA), Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEIK), Türk İngiliz İş Konseyi (TIIK)

Yer Aldığı Etkinlikler

22 Mayıs 2013
Çarşamba
Webrazzi Startup'13
Point Hotel Barbaros / İstanbul
24 Mayıs 2012
Perşembe
İyi Girişim Zirvesi
Sabancı Center / İstanbul