Nasa Sergisi

Sergi / Diğer

21 Eylül 2012, Cuma - 14 Nisan 2013, Pazar

10:00 - 22:00

Ücretli

Etkinlik Detayları

Uzay çalışmalarına yön veren Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’nın, insanoğlunun uzayla ilgili önemli adımlarını biraraya getiren sergisi “NASA: A HUMAN ADVENTURE” Marmara Forum’da.

2.500 m2 büyüklüğünde Expo Center’a kurulan sergide, insanoğlunun uzaydaki 50 yıllık macerasını gözler önüne seren, NASA koleksiyonuna ait uzaya gitmiş ve gelmiş 100’den fazla orjinal parça ve çok büyük objeler yer alıyor.

İnsanlığın uzay merakı yüzyıllar öncesine dayanıyor. Uzay boşluğuna yönelik gizemin peşinde koşan insanoğlu, uzay çalışmalarına ve yolculuğuna hız kesmeden devam ediyor. İşte bu yolculuğun hikayesi, ilk kez “NASA: A Human Adventure” sergisiyle ülkemize geldi. Marmara Forum’un katkılarıyla kurulan 2.500 m2 büyüklüğünde Expo Center’da yer alan sergi, insanoğlunun uzay macerasını başlangıcından bugüne, tarihsel anlatımı yanında teknoloji ve donanımı aktaran 300’den fazla özel parçayla sunuyor. Sergide özel maketler yanısıra 100’den fazla orijinal parça da bulunuyor.

Her yaşta uzay meraklısının büyük ilgiyle izleyeceği sergi, ziyaretçilerini bir uzay istasyonundaki ateşleme rampasından uzay yolculuğuna çıkarıyor. Soğuk savaş dönemindeki gelişmeler, Neil Armstrong’un aya inişi gibi önemli anlardan kesitler, uzaya yolculukta kullanılan araçlar, aletler ve giyim malzemelerini de sunan sergi günümüze ve geleceğe de ışık tutuyor.

“NASA: A Human Adventure” sergisi dünya prömiyerini Madrid’de yaptıktan sonra ikinci durak olarak İstanbul’a geldi. İstanbul Exhibitons Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Balcı “Marmara Forum’un yarattığı mekan ve destekleri ile insanoğlunun en büyük merakı olan uzay ile ilgili tüm bilinenleri paylaştığı bu sergiyi Türkiye’ye getirmekten mutluluk duyuyoruz. Serginin herkes tarafında büyük bir merakla izleneceğini ve keşfetmek için soru sormayı tetikleyeceğini düşünüyoruz” dedi.

Bugünlerde Mars yüzeyinin araştırıldığı ve NASA’nın Curiosity gibi araçlarıyla büyük ilerleme kaydettiği uzay yolculuğuna katılmak için “NASA: A Human Adventure” sergisini Marmara Forum’da ziyaret etmelisiniz…

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Marmara Forum Expo Center
İstanbul / Bakırköy / OSMANİYE
Osmaniye Mahallesi Çobançeşme Koşuyolu Bulvarı No:3
Etkinlik Konuları

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'mongodb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: