Mary Lewis

Mary Lewis Resmi
Mary Lewis; Charles Darwin’in doğum yeri olan Shrewbury Shrophire’de doğdu.

Lewis, Grafik Tasarım okuduktan sonra tasarım dersleri verdi. 3 yıl sonra freelance bir tasarımcı olarak reklam ajansları için çalışmaya başladı.

Foote Cone & Belding’de çalışırken müşterisi Robert Moberly ile tanışıp ortak oldu. Beraber 1984’de Lewis Moberly ajansını kurdular.

Mary Lewis, kaliteli İngiliz tasarımlarının en önemli örnekleriyle paket tasarım sanatını yeniden inşa edip dünyadaki tüm paralellerine örnek olmuştur. Lewis en yaratıcı ve inovatif tasarımcılardan birisi olup tasarımları her tasarım kitabında diğer tasarımcılara örnek olarak gösterilir.

Şu an onursal üyesi olduğu D&AD;’nin 1995 yılında ilk kadın başkanı oldu. Mary BBC Grafik Tasarım Ödülleri ve İskoç Tasarım Ödülleri başta olmak üzere çeşitli tasarım yarışmalarında jüri başkanlığı yaptı. Mary Lewis ayrıca San Francisco Museum of Modern Art, The President Nelson Mandela Independent Creative Conference, The “I Colori della Vita” Fiat Conference, The International Design Indaba ve Elisara University’de master dersleri ve farklı konularda konferanslar vermiştir.

Waitrose, Selfridges, La Grande Epicerie de Paris, Duchy Originals for HRH Prince of Wales, Johnson&Johnson;, Grand Hyatt, LVMH ve Diageo gibi markalar ile yaptığı çalışmalarla sayısız ödül kazandı.

Pentawards tarafından New York City Times Square’de düzenlenen törenle yaşam boyu başarı ödülünü aldı. (Yaratıcılığa Adanmış Bir Yaşam)

Yer Aldığı Etkinlikler

11 Kasım 2013
Pazartesi
Brand Week İstanbul
Çırağan Palace Kempinski / İstanbul