Lara Melda Ömeroğlu

Lara Melda Ömeroğlu Resmi
Lara Melda Ömeroğlu, 16 yaşında, Vasily Petrenko yönetiminde BBC Ulusal Orkestrası eşliğinde seslendirdiği Saint-Saënsın 2 Numaralı piyano konçertosundaki performansı ile 300 genç müzisyenin yarıştığı Uluslararası BBC Young Musician 2010'da birinci oldu. BBC televizyon ve radyolarından canlı yayınlanan bu üstün performansının hemen ardından aynı eseri BBC Concert Orchestra ile kaydetmek ve BBC Radio 2'de yayınlanmak üzere davet edildi. Piyano derslerine Emily Jeffrey ile 6 yaşında başlayan Lara bugün Ian Jones ile çalışıyor, eğitimine Purcell School ve Royal College of Music Junior Department'da devam ediyor.

Lara, katıldığı pek çok yarışmadan ödül ve derecelerle döndü. (2004)West London Pianoforte Festival "Entsrüman Dalında Birincilik". (2005)'Francis Hollands Fanny Davies Junior Prize. (2006)Ealing Music Festivals Woodward Trophy. (2007)'Jaques Samuels Junior Intercollegiate Piyano Yarışması Birinciliği. (2008)Purcell School Konçerto Yarışması Birinciliği (Purcell Sinfonia ile Mozart'ın Re Minör Piyano Konçertosu K.466'yı seslendirdi). (2009) Uluslararası Franz Liszt Piyano Yarışması Finalisti. Geçen sezon 2009-2010 döneminde The Friends of Purcell School bursu kazandı. Chopin Society tarafından düzenlenen Champagne and Chopin konserlerinde sergilediği başarısı üzerine Purcell School, onun eğitimine Wall Trust Scholar statüsünde devam etmesine karar verdi.

Non Worrall ve Richard Williams tarfından desteklenen Lara Ömeroğlu, London Wigmore Hall ve Steinway Hall gibi önemli salonların da aralarından bulunduğu ülke çapında yaygın performanslar sergiliyor. Genç müzisyenin yakın takviminde İstanbul Resitalleri ile birlikte Cumbria ve Devon resitalleri yer alırken 2011 performanslarını Sommets Musicaux de Gstaad ve İsviçre resitalleri takip edecek. Ayrıca 2011'de Mozart ve Grieg konçertolarını Borusan Filarmoni, Aurora Orchestra, Maidstone Symphony Orchestra and Watford Philharmonic Orchestra ile seslendirecek. Lara, sadece piyanist olarak müzisyenliğini sürdürmekle yetinmiyor , aynı zamanda başlıcaları arasında Francis Holland Orchestra, NCO, RCM, RCMJD ve Purcell Sinfonia'nın bulunduğu bir çok farklı orkestra ve kuartet'te başarılı bir violacı olarak yer almaya devam ediyor ve Royal College of Music Junior Department Symphony Orchestra ve Purcell Sinfonia viyola bölümünde baş viyolacı ünvanını paylaşıyor..

Yer Aldığı Etkinlikler

5 Aralık 2013
Perşembe
Lara Melda Konseri
Zorlu Center PSM Drama Sahnesi / İstanbul