Lara Melda Konseri

Konser / Diğer

5 Aralık 2013, Perşembe

20:00 - 23:30

Ücretli

Etkinlik Detayları

Piyano tutkusu ile sınırları aşan bir başarıya ulaşmak...

Genç yaşta tanıştığı piyano ile harikalar yaratan Lara Melda uluslararası otoriteler tarafından geleceğin piyanistleri arasında gösterilmektedir.

Londra'da yaşayan Türk bir ailenin kızı olan genç piyanist, 2010 yılında henüz onaltı yaşında Saint-Saëns Piyano Konçertosu No.2 adlı eseri icra ederek BBC Genç Müzisyenler yarışmasında birincilik kazandı. Başarısıyla sınırları aşan Lara Melda ayrıca Kadir Has Üniversitesi tarafından "Umut Veren Genç Sanatçı" ödülüne de layık görüldü.

Uluslararası alanda da üne kavuşan Lara Melda; Kirill Karabits ile birlikte Kuzey Senfoni, Leeds Senfoni, Watford Filarmoni, Maidstone, Aylesbury, Royal Tunbridge Wells ve Worthing Senfoni Orkestrası gibi İngiltere'nin en önemli orkestralarıyla konçerto performansları sergiledi.

2011 yılında İstanbul Uluslararası Müzik Festivali'nde Borusan Filarmoni Orkestrası ile birlikte Grieg Konçertosu'nu çalan sanatçı bir kez daha İstanbul'da sanatseverlerle buluşacak. Muhteşem konçerto performansını dinlemek için PSM'de buluşalım.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Zorlu Center PSM Drama Sahnesi
İstanbul / Beşiktaş
Barbaros Blv.
Etkinlik Konuları