Işık Deliorman Aydın

Işık Deliorman Aydın Resmi
Işık D. Aydın, kariyerinin 22 yılını BT (Bilişim Teknolojileri) sektöründe geçirmiştir.1988'de kuruluş aşamasındaki Hewlett-Packard (HP) Türkiye ekibine katılmıştır. 2005 yılının Şubat ayına kadar, Servis ve Satış Operasyonları'ndan, Kalite Yönetimi, İş Mükemmelliyeti ve Stratejik Planlama'ya; İnsan Kaynakları'ndan, PMO ve Birleşme Entegrasyonuna; Pazarlama ve İş Geliştirme'den, Müşteri ve İş Ortakları Deneyimi’ne kadar birçok ulusal ve uluslararası rol ve projede Yönetici ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Mart 2005'te Microsoft Türkiye ekibine, Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Aydın, o dönemdeki önemli değişim sürecinde, İnsan Kaynakları Yönetimi; 2008'den itibaren de Müşteri ve İş Ortakları İlişki Yönetimi rollerini üstlenmiştir.

Işık D. Aydın'ın yakın zamana kadar üstlendiği görev ve sorumluluklar daha ziyade kuruluş, dönüşüm ve kriz dönemlerini içermekte olup, yeni model kurma ve geliştirmeyi gerektirmiştir. Profesyonel hayatı boyunca birçok girişim, proje ve en-iyi-uygulamaya imza atmış, yerel ve uluslararası başarı ve takdir ödülleri almıştır. Yönetim sistemi, liderlik, kültür, organizasyonel tasarım ve gelişim, değişim/dönüşüm yönetimi, strateji, planlama, operasyon, süreç yönetimi, iş projeleri yönetimi, pazarlama, iş geliştirme gibi konularda aktif ve etkili çalışmalarda bulunmuştur.

Işık D. Aydın; ISO 9000, HP İş ve Liderlik Sistemi Mükemmelliği Denetmenliği ve Kalder-EFQM Ulusal Kalite Ödülü Denetmenlikleri'nde bulunmuştur. Ayrıca, gerek kurum-içi yerel ve uluslararası proje ekiplerinde, gerekse sektörel komisyonlarda da roller almıştır. Kadın girişimcilik, strateji ve teknoloji konularında STK destekleri sürmektedir. Halen, TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu ve Teknoloji Komisyonu, TFD-Türkiye Fütüristler Derneği, Kalder-Kalite Derneği, KAGİDER ve TurkishWin üyesidir. 2011 Kalder EFQM Mükemmellikte Yetkinlik Değerlendiricilerindendir.

Işık Deliorman Aydın, İTÜ İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği mezunu olup, halen York International University-Robert Kennedy College’da ‘Stratejik Liderlik, Inovasyon (Yenilikçilik), Değişim ve Kültür’ konularında Yüksek Lisans programına devam etmektedir. Profesyonel yaşamına Kenan Tur İş ve Seyahat Turizmi kurumundaki bir yıllık deneyimle başlamıştır.

Işık D. Aydın, KOBİ-EFOR Dergisi'nde köşe yazarlığı yapmaktadır. Işık D. Aydın, aynı zamanda, ‘Keynote Speakers Agency’ konuşmacılarından olup, Inovasyon (Yenilikçilik), Girişimcilik, Strateji, İş Dönüşümü, Yönetişim, Organizasyonel Tasarım ve Gelişim, Kültür, Pazarlama ve Liderlik konularında seminer ve çalıştaylar sunmaktadır.

İngilizce dışında, orta seviyede Fransızca ve Almanca bilen Işık D. Aydın, evli ve iki kız çocuğu annesidir.

Yer Aldığı Etkinlikler

16 Eylül 2017
Cumartesi
Dijital Yönetici Sertifika Programı - YTÜ SEM
Yıldız Teknik Üniversitesi / İstanbul
10 Mayıs 2014
Cumartesi
Global Bakışla Y Kuşağı Yönetimi Zirvesi
Kavram Meslek Yüksekokulu / İstanbul
10 Mayıs 2014
Cumartesi
Global Bakışla Y Kuşağı Yönetimi Zirvesi
Kavram Meslek Yüksekokulu / İstanbul
24 Eylül 2013
Salı
ICT Summit Now - Bilişim Zirvesi 2013
Haliç Kongre ve Kültür Merkezi / İstanbul

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'mongodb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: