Howard Goldkrand

Howard Goldkrand Resmi
Howard Goldkrand’ın yeni medya konusundaki inovatif vizyonu, çalışmalarına ve bu çalışmalarından oluşan zengin arşivine dayanmaktadır. Howard, Modernista! (modernista.com) İnovasyon Direktörü’dür. Modernista!’da storytelling’in geleceğine yeni bir vizyon kazandırmış ve markaların, tüm medya fırsatları içinde nasıl iletişim kurduklarını açıklamıştır.
Goldkrand, tüm 2010 yaz-sonbahar dönemi boyunca Dexter/Showtime alternatif reality oyununun takımını yönetmiştir.

Goldkrand, James Truman, mimarlık şirketi Diller, Scofidio ve Renfro (Big Night in Tent), ARU Liden Industrial Designers, Wieden and Kennedy’nin Nike için hazırladığı “neverstop engagement marketing” çalışmasında, James Bernard (Source Dergisi kurucusu), The Standard Hotel ve Serge Becker ile çalışmıştır.

Howard aynı zamanda ses, heykel ve software’i kullanarak oluşturduğu eserleri uluslararası sergilerde (Whitney Museum of American Art, PS1/Museum of Modern Art, Contemporary Art Museum Houston, Vancouver Art Museum, Castillo di Rivoli, Italy, Bildmuseet, Umea and Sweden) yer alan bir sanatçıdır.

Howard’ın Chinati Foundation, PS1/Museum of Modern Art, The Waag, Amsterdam, Recollets gibi çeşitli sanat ve yeni medya enstitülerinde sergileri olmuştur.
Howard Goldkrand ayrıca SoundLab Cultural Alchemy’nin kurucusudur.
Wesleyan Üniversitesi, CT ve Oxford Üniversitesi Felsefe bölümünde okumuştur.

Yer Aldığı Etkinlikler

11 Kasım 2013
Pazartesi
Brand Week İstanbul
Çırağan Palace Kempinski / İstanbul