Hayri Baraçlı

Hayri Baraçlı Resmi
Hayri BARAÇLI, 1966 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı.

1989 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Endüstri Mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek Lisans ve Doktora öğrenimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde tamamladı. Kalite Yönetimi, Finansman, Yatırım Planlaması, Mühendislik Ekonomisi derslerini Yıldız Teknik Üniversitesi ve Hava Harp Okulu’nda veren Yrd. Doç. Dr. Baraçlı, 1999 yılından beri aynı üniversitede Endüstri Mühendisliği bölümünde Öğretim Üyesi olarak çalıştı.

Dr. Baraçlı, ayrıca, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Proje Koordinatörlüğü, Milli Prodüktivite Merkezi Yönetim Danışmanlığı, İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Güreş Federasyonu Denetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları’nda üyelikleri bulunan Baraçlı, Kamu ve Özel sektörlerde Stratejik Yönetim ve Planlama, İşletme Yönetimi, Yeniden Yapılandırma, Reorganizasyon ve İnsan Kaynakları Yönetimi, Yatırımların Fizibilitesi ve Etütleri, Verimlilik Yönetimi gibi konularda çalışmaları bulunmaktadır.

Son olarak Yıldız Teknik Üniversitesi Rektör Danışmanı, Halkla İlişkiler Koordinatörü ve İnsan Kaynakları Geliştirme Merkezi Başkanlığı görevlerinde bulunan Dr. Baraçlı, İngilizce bilmektedir. Baraçlı, evli ve üç çocuk babasıdır.

Yer Aldığı Etkinlikler

13 Kasım 2014
Perşembe
Uluslararası İtibar Yönetimi Konferansı
Kadir Has Üniversitesi / İstanbul
4 Kasım 2013
Pazartesi
21. Peryön İnsan Yönetimi Kongresi
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı / İstanbul