Gonca Büke Aydın

Gonca Büke Aydın Resmi
Gonca Büke Aydın,İstanbul Üniversitesi Avrupa Topluluğu’ndan dereceyle mezun olduktan sonra Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi daha üniversitedeyken yarı zamanlı çalışarak iş hayatına atıldı ve Turizm Otelcilik,Danışmanlık,Sağlık,Hizmet Sektörlerinde yönetici olarak çalışmış olup, son olarak 0 Yabancı Sermayeli Dünya çapında 34 bin çalışanı olan büyük bir şirkette İnsan Kaynakları Grup Lideri olarak görev yapmıştır.
Görevi esnasında tüm İK Yönetiminden sorumlu biri olarak Mavi ve Beyaz Yaka İşe Alım,Mülakat Süreçleri,Davranışsal Testlerin uygulanması,Performans Yönetimi,Yetenek Yönetimi,Ücret Yönetimi ,Eğitim ve Geliştirme,Uluslar arası Kariyer Geliştirme,Etik Sözleşmeler ve Kitapçıkların Uygulanması,Tüm İK Süreçlerin ölçümü ve yurtdışına raporlama süreçleri,Çalışan Bağlılığı ve Motivasyon,Oryantasyon ve Yurt Dışı Eğitimlerin Planlanması ve Bütçelenmesi v.s alanlarda etkin bir şekilde görev almıştır. İnsan Kaynaklarının her alanında toplamda 15 yıllık tecrübesi bulunmaktadır.Yaklaşık 5000’e yakın adayla da mülakat gerçekleştirmiştir.

2
Sayısız almış olduğu ve uzman olduğu eğitim konularından bazıları Ücret Yönetimi,16PF Kişilik Envanteri Okuma ,DavranışModelleri,KoçlukEğitimi,ÜcretYönetimi,HAY’e Dayalı Ücret Yönetimi Uygulamaları,Mülakat Teknikleri,İş Hukukudur,İlkyardım,İş Sözleşmeleri ve Uygulamaları, ayrıcaYetenek Yönetimi eğitimini ise yurtdışında almıştır.Yetirdiği stajyerlerin çoğu bugün bilinen Kurumsal firmalardAik Uzmanı olarak çalışmaktadır ona göre öğretmek bilgiyi paylaşmak iyi bir yönetici olmanın ön koşuludur.
LatitudeConsultingGroup’tan da (Michigan) “Hiringthe Right Talentforyour Business”, “How to Design Professional Development Programs”, “ You Be TheJudgeInInterviewing”eğitimlerini almıştır.
Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde(Okan Unv.ITU,Doğuş) dersler ve seminerler vermeye devam etmektedir ayrıca kendisine ITU’den ve Doğuş Üniversitesinden gönüllü eğitimlerinden ve desteklerinden dolayı kendisine Başarı Plaketleri verilmiştir.

Gonca Aydın aynı zamanda iş hayatına atılacak olan öğrencilerle bireysel koçluk çalışmaları yaparken yöneticiler ve şirket sahipleriyle de birebir Koçluk yapmaktadır.

Eğitim hayatına ara vermeyen Gonca Büke Aydın öğrencileriyle empati yapabilmek adına 2012 yılında üniversite sınavına girmiştir ve halen Anadolu Üniversitesinde İnsan Kaynakları Bölümünde okumaya devam etmektedir.Onun için öğrenmek bitiş değil yeni bir başlangıçtır.

Aynı zamanda hobi olarak Dünya Mutfağı, Aşçılık,Pasta Yapımı ile uğraşmaktadır konuyla ilgili profesyonel sertifikası da bulunmaktadır.

Yer Aldığı Etkinlikler

9 Kasım 2013
Cumartesi
İş Gücü Planlaması Eğitimi
The Marmara Şişli Hotel / İstanbul