Ersan Özer

Ersan Özer Resmi
Ersan Özer (d. 15 Haziran 1969, Hadımköy, İstanbul), internet girişimcisi, televizyon yazarı, televizyon yönetmeni, gazete yazarı. 1999 yılında NTV televizyonunun haber merkezinde editör olarak çalışmaya başladı. Burada çalışırken itiraf.com sitesini kurdu. itiraf.com sitesinin kısa sürede popüler olması sonucunda televizyonculuğu bırakıp internet alanında çalışmaya başladı.
2002 ile 2005 yılları arasında Akşam gazetesinde Hayat Okulu başlığı altında günlük yazılar yazdı. Aynı gazetenin kadın ekinde Hale Gür takma ismi ile de kadınlara yönelik bir köşe yazarı yarattı.
2002 yılında Haluk Bilginer ve Zuhal Olcay'ın hazırladığı Ti Show isimli programın yönetmenliğini ve yazarlığını yaptı.
itiraf.com'u 2004 yılında Siberalem.com ve ideefixe'nin sahibi olan EBİ'ye sattı. itiraf.com'un 1 yıl editörlüğünü devam ettirdi.
2005 yılında Alper Mestçi ile birlikte TRT'ye gizli kamera test programı olan Radar'ı ve Kanal D'ye yine gizli kamera programı olan Pusu'yu hazırladı.
2005 yılında Gittigidiyor.com'un ortakları ile birlikte, internet projeleri geliştirmek üzere, Magnet Bilişim Hizmetleri'ni kurdu.
Bu şirket bünyesinde şehre özel arkadaşlık siteleri olan istanbul.net, ankara.net, izmir.net ve uzmanların videolu anlatımlarına yer verilen Uzmantv projelerini hayata geçirdi.

Yer Aldığı Etkinlikler

16 Mayıs 2013
Perşembe
Startup İstanbul
Çırağan Palace Kempinski / İstanbul
8 Aralık 2012
Cumartesi
3. Ankara Startup Zirvesi
Bilkent Cyberpark / Ankara