Didem ALTOP

Didem ALTOP Resmi
Türk asıllı Didem Altop, 1969 tarihinde Amerika’da doğmuştur . The Johns Hopkins Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Kalkınma İktisadi alanında eğitimlerini tamamladıktan sonra Dünya Bankası’nın en genç danışmanı olarak o dönem Kemal Dervis'in yönetiminde olan Magreb ülkeleri ve Türkiye hakkında gümrük ve özelleştirme analisti olarak iş hayatına atılmıştır.

Ardından kendisi Rekabet Stratejileri ve Girişimcilik konularına odaklanarak Carnegie Mellon Üniversitesi’nde MBA’ sini tamamlamıştır. MBA döneminde IBM Credit Corporation'da TQM ve BPR süreç yönetimi uzmanı olarak uzun soluklu bir staj yapmıştır. MBA dönemi sırasında ayrıca girişimcilik alanında bir çok üniversite, eyalet ve ulusal ödül kazanmıştır.

1995 yılında Elektronik Data Sistem şirketinin en genç müdürü olarak Türkiye’de Altay Kolektif Şirketi işbirliği çerçevesinde EDS'in liaison ofisini kurmak üzere ilk önce Ankara'ya yerleşmiştir. Aynı dönemde Türk Hava Kuvvetlerinde, sağlık sektöründe ve telecom sektöründe birçok uluslararası işbirliği ve proje geliştirmiştir.

2000 yılında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Yönetim Kuruluna katılarak Bir Milyon Çocuk Kampanyasının tasarımına ön ayak olmuştur ve kariyerini sivil toplum dünyasına yönlendirmeye karar vermiştir.

2001 yılında sivil toplum kapasite gelişimi ve kurumsal sosyal sorumluluk alanında Türkiye’nin önde gelen STK ve özel sektör şirket ve markalarına hizmet eden ECOM Danışmanlık şirketini kurmuştur. 2003 yılında ECOM Danışmanlık ve DDB Medina Turgul Reklam Ajansı işbirliğine girmiştir. Bu dönemde ayrıca Özel Sektör Gönüllüler Derneği, Genç Başarı Eğitim Vakfı ve Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı’nda aktif yönetim kurulu üyesi olarak gönüllü görev almıştır.

2006 yılında Uluslarası bir STK ağının parçası olan Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği’nin Türkiye ofisini Türkiye’nin önde gelen iş adamlarının desteği ile birlikte örgütlemiştir ve 2007 yılından beri derneğin Genel Sekreterliğini yapmaktadır.

Yer Aldığı Etkinlikler

27 Nisan 2016
Çarşamba
GİLT Akademi '16
Kadir Has Üniversitesi / İstanbul
22 Nisan 2014
Salı
Eticaret SEM 2014
Doğuş Üniversitesi / İstanbul
21 Kasım 2013
Perşembe
3. iyiGirişim Zirvesi
Sabancı Center / İstanbul
9 Kasım 2012
Cuma
Startup Weekend İstanbul
Özyeğin Üniversitesi / İstanbul
24 Mayıs 2012
Perşembe
İyi Girişim Zirvesi
Sabancı Center / İstanbul

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'mongodb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: