Prof. Dr. Avşar Kurgun

Prof. Dr. Avşar Kurgun Resmi
01.05.1972 Kaynarca Doğumludur. Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Aydın Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nda 1992 yılında tamamlamıştır. Yüksek lisans ve doktora eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Turizm İşletmeciliği Anabilim Dalı’nda tamamlayan Kurgun 1999 yılında Bilim Doktoru unvanını almıştır. 1995–1997 yıllarında Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Araştırma Görevliliği yapan KURGUN, 1998–2000 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu’nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. Aynı kurumda 2000 yılında Yardımcı Doçent unvanını alan Kurgun 2008 Yılında Yönetim Organizasyon alanından Doçent unvanını kazanmıştır. Kurgun 2014 yılında Profesör olmuştur.

Kurgun, 2001-2005 yıllarında Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu İktisadi ve İdari Programlar Bölüm Başkan Yardımcılığı ve 2003-2006 yıllarında İzmir Meslek Yüksekokulu Yüksekokul Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 2007-2010 yıllarında Sosyal Bilimler Enstitüsü Toplam Kalite Yönetimi Anabilim Dalı Başkanlığı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Enstitü Kurulu Üyeliği görevlerini yürüten Kurgun 2009-2014 yıllarında Reha Midilli Foça Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Yüksekokul Müdürlüğü görevini sürdürmüştür. 2014 yılında Reha Midilli Foça Turizm Fakültesi Dekan Vekili olarak atanan Kurgun aynı yıl Fakülte Dekanı olarak atanmış ve halen bu görevi, Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2009 yılında başlayan Dokuz Eylül Üniversitesi Senato Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Kurgun, 2000-2001 Yıllarında Sheraton Çeşme Otel İşletmesinde Eğitim Müdürü ve Kalite Yönetim Temsilciliği ve 2004–2005 yıllarında İzmir 23. Universiade Olimpiyat Oyunları’nda Oyunlar Köyü Başkan Yardımcısı ve Eğitim Yöneticisi olarak görev yapmıştır. 2014 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü tarafından “Yılın Turizm Eğitimcisi Ödülü”ne layık görülen Kurgun Ege Turizm Derneği ve İzmir İl Turizm Komisyonu üyesidir. Kurgun’un çok sayıda bilimsel makale ve bildirisi yanında 2013 yılında yayınladığı “Örgütsel Davranış” isimli bir kitabı bulunmaktadır.

Yönetim, iletişim, örgütsel davranış, insan kaynakları ve kalite konularında çalışmalar gerçekleştiren Kurgun’un bu konularda sunduğu çok sayıda seminer bulunmaktadır. Kurgun birçok özel sektör işletmesi (Anemon Otelleri, MAKPA, Latek Lojistik, Ekinci Grup vb.) ve kamu kurumunda (İAOSB, DESEM vb.), eğitim ve danışmanlık hizmetleri gerçekleştirmiş ve bu çalışmalarını sürdürmektedir. Kurgun TSE, İŞKUR, Valilik, Belediyeler ve benzeri kurumlarda konferanslar sunmaktadır.

Yer Aldığı Etkinlikler

21 Aralık 2014
Pazar
Y Kuşağı Liderlik Zirvesi
Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi / İzmir

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'mongodb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: