Andy Lothian

Andy Lothian Resmi
İktisat ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümleri’nden birincilikle mezun olan Andy, Birleşik Krallığın önde gelen iktisat okullarından birinin İktisat Yönetimi Yüksek Lisansı’nı, İktisat ve Kurumsal Planlama ödülüne layık görülen tek kişi olarak tamamladı.

İş hayatına, Londra’daki N M Rothschild’da başladı. Hemen sonrasında henuz 20’li yaşlarındayken, hayatının amacını değiştirmeye karar verip kariyerine yeni bir yön çizdi. Andy şu anda, 1989 yılında babası ile birlikte temelini attığı bir küresel öğrenme ve gelişim organizasyonu olan Insights Group firmasının Genel Müdürlüğü’nü yürütüyor. Bu sayede hayatının amacını gerçekleştirmeye devam ediyor: Bireyler, ekipler ve organizasyonlar için ilham kaynağı olmak ve değişimlerine yardım etmek.

Andy’nin uzman olduğu alanlar arasında, kişilik tipolojisi; strateji; idari takım oluşturma, liderlik, yöneticilik ve satış gelişimi yer alıyor. Insights Transformational Leadership; Building Successful Sales Relationships; Understanding People ve Managing Team Dynamics gibi birçok eserin de sahibi. Aynı zamanda Andy, Insights Discovery adlı eserin de, Andi Lothian Senior ile beraber hem ortak yazarı hem de fikir babası.

Andy profesyonel yaşamında; Novartis, BP, Royal Bank of Scotland, Scottish Power, BAA, Pfizer, Deutschebank, Microsoft gibi birçok önemli firmaya danışman olarak fayda sağlıyor. Dinamik bir konuşma tarzına ve her şeyi kolaylaştıran bir yaklaşıma sahip olan Andy’nin tüm sunumları ve seminerleri izleyiciler tarafından hem heyecan verici hem de yenilikçi bulunuyor.

Yer Aldığı Etkinlikler

12 Şubat 2014
Çarşamba
İnsan Kaynakları Zirvesi 2014
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı / İstanbul

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'mongodb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: