İnsan Kaynakları Zirvesi 2014

Zirve / İnsan Kaynakları

12 Şubat 2014, Çarşamba - 13 Şubat 2014, Perşembe

08:00 - 18:00

Ücretli

0 212 310 1742

[email protected]

Facebook

Twitter

Etkinlik Web Sayfası

Canlı Yayın

Etkinlik Detayları

Türkiye'nin danışmanlık şirketi MCT Danışmanlık tarafından bu yıl 19’uncusu düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi, sektör profesyonellerinin katılımıyla 12-13 Şubat tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşiyor.

Değişime kayıtsız kalma... Çünkü değişim kaçınılmazdır!

Zirvesi’nin teması; "ProvokatİK: İnsan Kaynaklarında Ezber Bozan Bakış Açıları"

Değişime kayıtsız kalma. Çünkü değişim kaçınılmazdır. Söz konusu İnsan Kaynakları olduğunda var olan geleneksel yaklaşım kendini yeni dünya düzeninin gerekliliklerine göre şekillendirme yolunu seçer. Bugün artık, geleneksel İK yaklaşımları yeni bir beklentiyle karşı karşıya… Liderlik ve organizasyonun nasıl olması gerektiği, değişimin hangi çerçevede sunulacağına dair beklentiler, İK dünyasını farklı düşünmeye çağırıyor. Bu çağrıya kulak verenler içinse bilgi ve öğrenmenin farklı yollarını temel alan bir dünyanın kapıları ardına dek açılıyor. Bu dünyada bir liderin en büyük erdemi, organizasyonu yaşatan ve nefes aldıran bir yapıya dönüştürme, ayrılıktan çok katılım prensibi etrafında kenetlenen bir İK yapısı kurma olarak karşımıza çıkıyor. Yeni İK Normali’nde kurumlar canlı, yaratıcı ve birlikte adapte olmayı seçen organizmalara dönüşüyor.

Zirve’nin gündemindeki konular;

İnsan Kaynakları’nın “Yeni Normali” nasıl tanımlanıyor?
Liderlik gelişimi bir kurumda nasıl ciddi bir farklılık yaratabilir?
Yaratıcılık, öğrenme ve işbirliğinin kritik kurumsal hedefler olduğu bir dünyada kurumsalbakış açısı nasıl tasarlanır?
Bireylerden çok ilişkilerin odak noktası olduğu bir dünyada ödül ve performans yönetimi nasıl olmalı?
Kurumlar işyerinde tam performans gösterme konusunda çalışanlarını nasıl cesaretlendirebilir? Bunun getirdiği sıkıntılar nelerdir?
İş yerinde mutluluk yaratmak için neler gereklidir? Kurumlar çalışanları için neden “mutluluk” vaadinin peşindedir?
Ücret ve yan haklar politikalarında ProvokatİK uygulamalar nasıl hayata geçer?
İşe alım politikalarında doğru varsaydığımız kuralları nasıl yıkarız?
Uyumu teşvik eden süreçlere sahip bir dünyada öne çıkmak nasıl mümkün olur?

Kurumlar tasarlanmış sistem ya da makine değildir.Onlar kendilerini oluşturan ilişkiler ağı sayesinde çalışır. Bu çerçevede organizasyonları canlı kılmaya yeniden odaklanmak gerekir. İnsanların yaptıkları işten ne bekledikleri, ustalık ve işbirliğinin önemine dikkat çeker.

Halihazırdaki performans yönetimi kavramı, içsel motivasyon yokluğunda çalışanları kontrol altında tutma sürecini kapsarken, gelecekteki performans yönetimi ise işin kontrol altında tutulma ihtiyacını ortadan kaldıracak şekilde iş tatmini sağlama yönündedir.

Dünyayı farklı görmek için büyük resme dışarıdan bakmak gerekir. Yeni İK Normali’nde profesyonellere düşen, kurumsal dünyada fark yaratmak isteyenleri, farklılıklarını keşfetme ve ifade etme yolunda desteklemektir. Dünyaya farklı gözlerle bakmak zaman alsa da, bir adım geri çekilip, aceleden uzak, olayların kendi akışında seyretmelerine ve bu konuda evrensel dişi yeteneğin ortaya çıkmasına izin verilmelidir.

Dünya öznel ve katılımcıdır. Birbirine zıt hareket edenlerden değil, birlikte hareket eden bireylerden oluşur. Bu kompleks düzen içinde İK profesyonelleri bir yandan sorgulayıcı olup diğer yandan da kurum için taşıdıkları değer konusunda iyimser ve umutlu olmalıdır.

Liderler niyet ve değerleri hakkında işlerinde olduğu kadar net olmalıdır. Bir kurumu oluşturan ilişki ağlarını etkileyebilecekleri tutarlı, organize bir prensip sağlayan şey, onların niyet ve değerleridir. Dolayısıyla İK profesyonelleri de insanların katılımcı yönlerini geliştirmeye ve onları anlamaya yönelmelidir. Bu teşvik mekanizması devreye girdikten sonra ise aslında ne demek istediklerine daha da önem vermeye başlayan çalışanlara destek yine İK profesyonellerinden gelmelidir.

Yeni İK Normali’nde mutluluk da kaçınılmaz olarak öne çıkar. Korku ve hırsların baskın hale geldiği iş hayatında, insanların yaratıcılığını oyun alışkanlıklarını beslemek, iş ve oyun arasındaki ilişkisiye dikkat çekmek gerekir. Bu süreçte diğerlerini anlama ve bağ kurma, becerisi ise her zaman olduğu gibi gerekli yetenek olarak karşımıza çıkar.

Tüm bunlara geniş açı bir perspektiften bakmayı hedefleyen ve yeni İK Normali gündeminin paylaşılacağı İnsan Kaynakları Zirvesi’nde görüşmek üzere…

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı
İstanbul / Şişli / HARBİYE
Gümüş Cad. No:4
Etkinlik Konuları