Alp SAUL

Alp SAUL Resmi
1971 yılında doğan Alp Saul, orta ve lise öğrenimini Robert Kolej’inde bitirmiş, ardından A.B.D.’de “University of Virginia”da Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1994 yılında B.S. derecesiyle mezun olmuştur. Üniversitenin ardından iş hayatına atılmış ve 1995 yılının başında, elektronik güvenlik sektöründe faaliyet göstermek üzere iki arkadaşı ile birlikte Pronet Güvenlik Sistem ve Servis Hizmetleri Ltd. Firmasını, 2002 yılında ise Next Generation Media Şirketi’ni kurmuştur.

Next Generation Media; Alışveriş Merkezi, havalimanları, Metro İstasyonu gibi Kamuya açık kapalı mekanlarda dijital ekranlar üzerinden içerik ve reklam yayını yapmakta olup, faaliyet alanında Türkiye’nin ilk pazar lideri şirketi konumundadır.

2006 Yılında kurduğu Pronet Güvenlik ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. adlı firma ise fiziki güvenlik konusunda faaliyet göstermektedir.

Alp Saul, kurulduğu günden itibaren bu üç firmanın CEO’luk ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekte olup; aynı zamanda Gesider (Güvenlik Endüstrisi Sanayicileri ve İşadamları Derneği) Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBB Genç Girişimciler Derneği üyeliği ile Endeavor Yönetim Kurulu üyeliğine devam etmektedir.

2007 yılında, Milliyet Gazetesi ve Ernst & Young’ın birlikte düzenledikleri “Yılın Girişimcisi” yarışmasında son 5 finalist arasında bulunarak ödül alan Alp Saul, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yer Aldığı Etkinlikler

22 Mayıs 2013
Çarşamba
Webrazzi Startup'13
Point Hotel Barbaros / İstanbul
24 Mayıs 2012
Perşembe
İyi Girişim Zirvesi
Sabancı Center / İstanbul