alBaraka

alBaraka Resmi
Türkiye'de faizsiz bankacılık alanındaki finansal kuruluşların ilki ve öncüsü olan Albaraka Türk Katılım Bankası, 1984 senesinde kuruluşunu tamamlayarak 1985 yılının başından itibaren faaliyete geçmiştir.

Câri hesaplar ve katılma hesapları aracılığıyla fon toplayan ve topladığı fonları, bireysel finansman, kurumsal finansman, finansal kiralama ve proje bazında kâr zarar ortaklığı gibi hizmetlerle tekrar ülke ekonomisine kazandıran Albaraka Türk, faizsiz bankacılık uygulamasıyla çok çeşitli finansman ve bankacılık hizmetlerini sunmaya yetkilidir.

Ana ortağı Albaraka Banking Group'un faaliyet gösterdiği Körfez, Ortadoğu ve Kuzey Afrika coğrafyalarında finansal ürün ve hizmeti sunmada en iyi bölgesel banka olma vizyonu ile yola çıkan Albaraka Türk, Singapur'dan İngiltere'ye, Güney Afrika'dan Fas'a, Avustralya'dan Kazakistan'a kadar 80 ülkede 1000'e yakın banka ile kurduğu geniş muhabirlik ağı sayesinde müşterilerine hızlı, kaliteli ve emniyetli dış ticaret (ithalat, ihracat ve kambiyo) hizmetlerini vermektedir.

Albaraka Türk bireysel ve küçük işletme bankacılığında da müşterilerine değer kazandırmaya devam etmektedir. 31.12.2013 tarihi itibariyle ülke geneline yayılmış 167 ve yurt dışında da bir şubesi ile toplam 168 şubeyle müşterilerine, ortaklarına, çalışanlarına ve Türkiye'ye değer katma misyonunu benimsemiş uluslararası bir katılım bankası olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yer Aldığı Etkinlikler

23 Şubat 2015
Pazartesi
Ekonomi Zirvesi 2015
İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi / İstanbul
2 Mayıs 2014
Cuma
İnteraktif Kariyer Zirvesi (İKAZ)
Haliç Kongre ve Kültür Merkezi / İstanbul
19 Nisan 2014
Cumartesi
KADEM: Kutlu Medeniyetin Kadim Sesleri Konserler Dizisi
Congresium Ankara (ATO) / Ankara