İnteraktif Kariyer Zirvesi (İKAZ)

Zirve / Girişimcilik

2 Mayıs 2014, Cuma - 3 Mayıs 2014, Cumartesi

09:00 - 18:00

Ücretsiz

0 (212) 514 1176

[email protected]

Facebook

Twitter

Katılım Formu

Etkinlik Web Sayfası

Etkinlik Detayları

Programın Amacı : Bütün üniversiteli gençlerin yetkinliklerinin farkına varmasını sağlamak, onları kariyer maceralarına en iyi şekilde yönlendirmek ve mümkün olduğunda istediği sektörlerde en iyi firmalarla staj yapmalarını sağlamaktır.

Programla Alakalı Kısa Bilgi :

İKAZ NEDİR?

2 - 3 Mayıs 2014 tarihlerinde, Haliç Kongre Merkezi Sadabad Blok'ta gerçekleşecek olan İnteraktif Kariyer Zirvesi,  8 oturumdan oluşan, çeşitli paneller ve eğitimlerden oluşan  iki günlük bir etkinliktir. Etkinlik boyunca fuaye alanımız aktif olup, sektörlerinde lider olan şirketlerin tanıtımının yapılması ve katılımcıların sorularının cevaplanması sağlanacaktır.

İKAZ'14 DE NELER YAPIYORUZ?

Etkinliğimizin amacı etkinlik günü katılımcıların etkinlik yerinde tutmak ve geçen yıl ki gibi erkenden gitmelerini önlemek. Bunun için etkinlik alanında katılımcı firmaların stantları sayesinde bir CV toplama şenliği ve panayır alanı haline getirmek. Böylece insanlar aralarda stantları gezecek, firmalarla konuşup fikir alacaklar, cvlerini firmalara bırakacaklar ve firmalardan aldıkları eşantiyonlar sayesinde etkinlik alanında geçirecekleri süreler artacaktır. 

Bu yıl ki asıl amacımız İKAZ'ı bir marka haline getirmek ve gelenekselleşmiş bir organizasyon olmasını sağlamak. Geçen yıldan alınan dersler sayesinde İKAZ'ı her yıl kat üstüne kat çıkarak çok daha sağlıklı hale getirmek ve Gençlik Meclisi dendiği zaman akla İKAZ'ın gelmesini sağlamak.

İKAZ'ı marka yapabilmek için salt eğitim ve bilgi içerikli paneller ve stantlar yerine gençlerin daha çok sevdiği eğlenirken öğreten paneller yapmaya ve stantlar getirmeye çalıştık. Bu sayede katılımcı gençlerin hem meclisimizi daha yakından tanımasını sağlamak hemde meclisimize üye çekmeye çalışmaktır.

İKAZ'IN AMACI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin oluşturduğu ve her türlü desteği sağladığı, İBB Gençlik Meclisi'nin organize ettiği İKAZ 2014 programımızın amacı üniversite öğrencileri ve yeni mezunlarla sektörlerin öncü firmalarının yöneticilerini ve uzman eğitmenlerin bir araya getirerek, gençlere kariyer yolunda yeni ufuklar açmayı sağlamaktır. Aynı zamanda katılımcılar arasından alınan başvurular değerlendirilerek şirketler ile koordineli şekilde seçilen öğrencilere staj imkanı sağlanacaktır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen İnteraktif Kariyer Zirvesi, 2- 3 Mayıs tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi - Sadabad Blok'ta gerçekleştirilecektir. İnteraktif Kariyer Zirvesi, lider şirketlerin üst düzey yöneticilerinin katılacağı, farklı sektörleri ele alan 4 panelden oluşmaktadır. 

Panellerimiz:

  • Markalaşma
  • Perakende
  • İnovasyon
  • Pazarlama

Öğrenciler, fuaye alanımızda şirketlerden detaylı bilgi alabilecekler ve kayıt sırasında sitemiz üzerinden bu şirketlere staj başvurusu yapabilecekler.

Eğitimlerimiz:

  • Beyinsiz Adam
  • Eğlence Mühendisleri

Gün sonlarında ise çeşitli eğlence etkinliklerimiz sizleri bekliyor olacak.

  • Organizasyonumuzda üniversite ve bölüm kısıtlaması yoktur. Yeni mezunlarda etkinliğimize katılabilirler.
  • Katılım ücretsizdir.
  • Kontenjan sınırlıdır.
  • Etkinliğimiz sertifikalıdır.

Katılımcılar :

Perakende paneli:  Vahap küçük: LCW yönetim kurulu başkanı Burak Ünaldı: Türkiye Perakendeciler birliği genel Sekreteri

Pazarlama Paneli: Zafer Terzioğlu: Borusan Man. CEO Murat Kolbaşı : Arzum CEO

Markalaşma Paneli: Abdullah Kığılı: Kığılı YKB  Levent Özkan: Aydınlı Grup Genel Müdürü Haluk Okutur. Simit Sarayı Kurucusu

Eğitim Oturumları: Semih Yalman: Algı Yönetimi, Beyinsiz Adam: Sosyal Medya Nereye Gidiyor

Eğlence Oturumları: Mahşer-i Cümbüş(Kontraatak Ekibi), Eğlence Mühendisleri, İ.Ü Draft Grubu. Eğlence oturumları gün sonunda insanları rahatlatmak ve insanları etkinlikte tutmak amaçlı yapılmaktadır.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Haliç Kongre ve Kültür Merkezi
İstanbul / Beyoğlu / HALICIOĞLU
Sütlüce Mahallesi, Eski Karaağaç Caddesi
Etkinlik Konuları