Akira Kagami

Akira Kagami Resmi
Waseda Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra 1971 yılında Dentsu Reklam Grubu’na dahil oldu. Kagami kariyerine reklam yazarı ve kreatif direktör olarak 1991 yılında başladı.

Kagami Dentsu Reklam Grubu’nda kariyerinin ilk yıllarından başlayarak farklı alanlardan (soft drink, yiyecek-içecek, elektronik aletler, otomobiller, sigorta ve medya) birçok marka ile çalışma fırsatı buldu.

Ödülleriyle de adından söz ettiren Kagami, Japonya’nın ACC Ödülleri’nden Grand Prix almıştır. Uydu TV yayıncı marka WOWOW için yönettiği kampanya ile Asia Pacific Advertising Festival’da iki sene üst üste Grand Prix’i kazandı. WOWOW kampanyası 2002 yılında Japan Ad Council tarafından da onurlandırılmıştır. Cannes ve Clio gibi reklamcılık festivallerinde jürilik yapmış olan Kagami, Japon televizyon kanallarında yayınlanmak üzere Cannes International Advertising Festival, Clio China ve NY One Club gibi konferans ve seminerleri sundu. Cannes’da “Asian Explosion Dentsu” isimli resmi bir seminer de düzenleyen Kagami burada Asya’daki reklamcılığa değinmiştir. 2002 yılında Ad Fest’de jüri başkanlığı yaptı.

Yer Aldığı Etkinlikler

11 Kasım 2013
Pazartesi
Brand Week İstanbul
Çırağan Palace Kempinski / İstanbul