Uğur Yasin Asal

Uğur Yasin Asal Resmi
İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü ikincilikle bitiren Uğur Yasin ASAL, Harp Akademileri Stratejik Araştırmalar Enstitüsü’nde Strateji yüksek lisansını da ikincilikle tamamlamıştır. Hali hazırda King’s College London, Stratejik Çalışmalar doktora programına kabul edilen Uğur Yasin ASAL, profesyonel yaşantısını plastik boru üreticisi firmalarının tedarikçisi olarak faaliyet gösteren kauçuk conta üretim firmasında üst düzey yönetici olarak sürdürmektedir. Bunun dışında, firmalara Stratejik danışmanlıkta sağlayan Uğur Yasin ASAL, Sanayi sektöründeki faaliyetleri çerçevesinde 2008 yılında İstanbul Sanayi Odası Meclisi 29. Grup Kauçuk Sanayi Meslek komitesi üyeliğine davet edilmiş ve bu görevini bir yıl boyunca sürdürmüştür.

JCI (Junior Chamber International); Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği Megapol Uluslararası Şubesi 2012 dönem başkanı olan Uğur Yasin ASAL, 2010 yılında Birleşmiş Milletler çatısı altında sürdürülen Medeniyetler İttifakı Projesiyle JCI Türkiye tarafından “En iyi Uluslararası İşbirliği Programı” ödülüne, 2012 Yılında ise yürüttüğü bir diğer projeyle JCI Türkiye tarafından “En İyi Şubeler Arası İşbirliği Ödülüne” layık görülmüştür.

Aynı zamanda Genç Sanayiciler Platformunun Kurucusu, Young CEO Club üyesi ve bu iş kulübünün Strateji danışmanı da olan Uğur Yasin ASAL, Strategic Planning Society London’ın Türkiye şubesi Stratejik Planning Turkey (Stratejik Planlama Derneği) Kurucu Yönetim Kurulu üyesi ve Üniversite – Strateji çalışma grubunun başkanıdır. Akademik olarak, Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği üyesi ve yabancı dilde yayın yapan Strategic Outlook akademik web sitesi, Endüstri Mühendisliği sektörel web sitesi ve kişisel blog yazarı olarak çalışmalarını sürdüren ASAL’ın Sanayi Sektörü, Strateji, Oyun teorileri, Barış Çalışmaları ve Deniz Hukuku, üzerine yayımlanmış makaleleri ve bilimsel eserleri bulunmaktadır. Aynı zamanda Ashihara Karate spor dalında 3. DAN derecesine sahip olan Uğur Yasin ASAL, bu spor dalında antrenörlük, hakemlik ve sporculuk görevlerini de sürdürmektedir. Uğur Yasin ASAL, öncelikli olarak Sanayi sektörü, akademi ve sivil toplum faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yer Aldığı Etkinlikler

26 Aralık 2013
Perşembe
Endüstri Mühendisi'nin Üretim Stratejisi Nasıl Olmalı?
27 Nisan 2013
Cumartesi
4.Sürdürülebilir Kalkınma ve Girişimcilik Paneli
İstanbul Yeditepe Üniversitesi / İstanbul