Ufuk Kayserilioğlu

Ufuk Kayserilioğlu Resmi
Problem çözme ve analitik yaklaşım yetilerini ön plana çıkaran doğal bilimlerde eğitim gören Ufuk Kayserilioğlu, yazılım çözümleri geliştirme, dizayn etme ve kurma konusunda 12 yıllık tecrübeye sahiptir. 2000-2001 yılları arasında Türk Nokta Net’e Yazılım Mühendisi olarak danışmanlık verdikten sonra, Parkyeri Yazılım’a Yazılım Mühendisi olarak geçiş yaptı. 2002 – 2011 arasında ise PhonoClick bünyesinde Uzman Yazılım Mühendisi olarak görev aldı. Aynı zamanda 1997 – 2004 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak eğitim çalışmalarına devam etmiştir.

Ufuk Kayserilioğlu, 12 yıllık çalışma hayatı boyunca, VoIP protokolleri ve ağ aktarım kodlamalarından, zengin içerikli uygulama ve web programlamasına kadar çok kapsamlı alanlarda deneyim kazandı. Yazılım çözümlerini her bileşeniyle ele alıp değerlendirebilen ve çözümler üretebilen Ufuk Kayserilioğlu, yeni teknolojileri hızlı kullanma ve uygulayabilme yetisine sahiptir.

Profesyonel ve akademik iş hayatı süresince, çeşitli yazılım projelerine liderlik etmiş; hem takım çalışmasına hem de ürün sahipleriyle iletişimine önem vermiştir.

Yer Aldığı Etkinlikler

9 Kasım 2012
Cuma
Startup Weekend İstanbul
Özyeğin Üniversitesi / İstanbul