TAV Havalimanları Holding

TAV Havalimanları Holding Resmi
TAV Havalimanları Holding, Türkiye’de faaliyet gösteren holding kuruluşu. 1997 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali ihalesini kazanan Tepe Holding ve Akfen Holding gruplarının ortak girişimiyle kuruldu. Şirketin icra kurulu başkanı Mustafa Sani Şener'dir.
TAV 2006 yılında yeniden yapılanarak havalimanı işletme ve yapım faaliyetlerini TAV Havalimanları Holding (TAV Havalimanları) ve TAV İnşaat olarak iki farklı şirkette yapılandırdı. Bu düzenlemenin ardından TAV Havalimanları Holding şirketi 23 Şubat 2007’de "TAVHL" koduyla İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda halka arz edildi.
TAV Havalimanları Türkiye’de İstanbul Atatürk Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminali, İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali ve Antalya Gazipaşa Havalimanı’nı, yurtdışında ise Gürcistan’ın Tiflis ve Batum, Tunus’un Monastir ve Enfidha Hammamet ve Makedonya’nın Üsküp ile Ohri Uluslararası Havalimanı’nı işletmektedir. TAV Havalimanları duty-free, yiyecek-içecek hizmetleri, yer hizmetleri, bilgi işlem, güvenlik ve işletme hizmetleri gibi havalimanı operasyonunun diğer alanlarında da faaliyet göstermektedir. Bu çerçevede TAV Havalimanları Letonya’nın Riga Havalimanı’nda da işletme faaliyetinde bulunmaktadır.

Yer Aldığı Etkinlikler

16 Mayıs 2015
Cumartesi
Genç Kartallar Haftası
Hava Harp Okulu / İstanbul
3 Kasım 2014
Pazartesi
Brand Week Istanbul
İstanbul Kongre Merkezi / İstanbul