Steven Young

Steven Young Resmi
Bosch Türkiye Temsilcisi Steven Young, Avustralya’nın Wollongong Üniversitesi’ndeki mühendislik fakültesinden mezun olduktan sonra, Sydney Teknoloji Üniversitesi’nde ve ardından Avustralya Yöneticilik Enstitüsü’nde eğitimine devam etmiştir. Young’ın Avustralya Deakin Üniversitesi’nden ‘Yönetim’ alanında lisansüstü derecesi de bulunmaktadır.

Steven Young, 1988 yılında Avustralya Mannesmann’da özel proje mühendisi olarak başladığı kariyerini, 1994 yılına kadar aynı şirkette, Almanya dâhil, çeşitli pozisyonlarda üstlendiği görevlerle sürdürdü.

1994 yılında Mannesman Rexroth’un Almanya’daki merkezinde göreve başlayan Young, 1995 yılında yine aynı şirket bünyesinde Türkiye’ye Genel Müdür olarak transfer oldu. 2001 yılında Bosch ve Rexroth birleşmesinin ardından Bosch Rexroth Sanayi Otomasyon A.Ş Genel Müdürü olarak yeni yapılanmada görevini devam ettirdi. 1 Temmuz 2011 tarihi itibarıyla ise halen sürdürmekte olduğu Bosch Türkiye Temsilciliği ve Bosch Sanayi ve Tic AŞ Genel Müdürlüğü görevine atandı.

Türkiye’de YASED (Yabancı Yatırımcılar Derneği), AKDER (Akışkan Gücü Derneği), AHK (Türk Alman Sanayi ve Ticaret Odası), ENOSAD (Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği), TAYSAD (Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği), MİB (Makine İmalatçıları Birliği), İSO, İTO ve Kocaeli Sanayi Odası üyesi olan Young, İngilizce, Türkçe ve Almanca biliyor.

Steven Young, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yer Aldığı Etkinlikler

14 Mart 2019
Perşembe
21. Ulusal Kalite Günleri
Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryum / İstanbul
3 Mart 2019
Pazar
Global Opportunities in Business and Investment
İTÜ Maçka Mustafa Kemal Amfisi / İstanbul
24 Aralık 2016
Cumartesi
Genç Akademi
Meb şura salonu / Ankara
12 Mayıs 2016
Perşembe
Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Steven Young ile Sınırları Zorlayan Öncül Teknolojiler
Bosch Türkiye / İstanbul
21 Mart 2014
Cuma
12. MEC Business Seminar
İstanbul Marriott Hotel Asia / İstanbul
13 Mart 2013
Çarşamba
15. Ulusal Kalite Günleri
Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryum / İstanbul