Sinema Emekçileri Fotoğraf Sergisi

Sergi / Fotoğraf

11 Ekim 2013, Cuma - 13 Ekim 2013, Pazar

Ücretsiz

Etkinlik Detayları

Aydan Öksüz ve İsmail Hilmi Adıgüzel küratörlüğünde, 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında gerçekleşen Sinema Emekçileri Fotoğraf Sergisi, 10 - 13 Ekim tarihleri arasında, Antalya Dedeman Otel ve Terracity AVM'de gün boyu ziyaret edilebilecek.

10 Ekim Perşembe günü saat 17:00’de Antalya Dedeman Otel’de açılışı yapılacak sergi, 11 – 13 Ekim tarihleri arasında da Terracity AVM’de ziyaret edilebilecek.

Sergi küratörleri Aydan Öksüz ve İsmail Hilmi Adıgüzel, sergiyi 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin yanında olmak, festivale katkı sunmak amacıyla hazırladıklarını bildirdiler.

“Sinema Emekçileri Fotoğraf Sergisi”nde; sinema salonlarının vazgeçilmezleri makinist, yer gösterici, gişe görevlisi ve setlerin vazgeçilmezleri kameraman, ışıkçı, makyöz, çaycı gibi, farklı görevleri üstlenerek sinemaya omuz veren emekçilerin fotoğrafları yer alıyor.

Unutulan değerleri hatırlatmak ve sinemanın emekçilerine hem destek vermek hem de vefa göstermek amacıyla oluşturulan “Sinema Emekçileri Fotoğraf Sergisi”nde Türkiye’nin ilk sinema salonu, ilk senarist ve belgesel niteliği taşıyan filmlerden kareler de görücüye çıkıyor.

Sinema emekçilerine saygı niteliği taşıyan fotoğraflar, bu sene 50. Yılını kutlayan Antalya Altın Portakal Film Festivali için özel olarak hazırlandı.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Terracity AVM
Antalya / Muratpaşa / LARA
Fener Mahallesi, Tekelioğlu Caddesi, No: 55
Etkinlik Konuları