Serhat Görgün

Serhat Görgün Resmi
Serhat Görgün Sabancı Üniversitesi'nin sahip olduğu Inovent Fikri Mülkiyet Hakları Yönetim Ticaret ve Yatırım A.Ş.'nin 2006 yılından Şubat 2012 tarihine kadar genel müdürlüğü görevini yürüttü. Bir üniversitenin bünyesinde olan ilk teknoloji transfer, fikri mülkiyet ve yatırım şirketi olan Inovent, Türkiyede'ki tüm üniversitelerden araştırma-geliştirme enstitülerinden ve endüstriden yatırımcılara ve teknoloji sahiplerine, iş geliştirme, hukuk, risk sermayesi ve finansal konularda yardımcı olmaktadır. Inovent ayrıca GOSB Teknopark’ta yatırım yaptığı ve destek verdiği şirketlerinin bulunduğu bir inkübasyon merkezi yönetmektedir.

Serhat Görgün daha önce Türkiye'deki ilk ve tek ses teknolojileri şirketi olan Koç Holding bünyesindeki. GVZ 'nin kurucusu ve genel müdürü idi. GVZ'den önce Microsoft Türkiye'de kurumsal müşterilerden sorumlu yönetici olarak görev yaptı. 1995–1999 yılları arasında Türkiye'nin en büyük sistem entegratörü olan Koç Bilgi Grubu şirketlerinden Koç Sistem'de satış uzmanı ve satış müdürü olarak çalıştı. Adnan Serhat Görgün Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur.

Serhat Görgün Galata İş Melekleri Ağının Kürücü Üyeleri arasındadır ve ayrıca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Girişim Sermayesi Meclisi Üyesidir.

Serhat Görgün 2006 yılından bu yana 20 şirketin kuruluşunda yatırımcı veya kurucu ortak olarak aktif rol oynamıştır.

Yer Aldığı Etkinlikler