Seçkin Yayıncılık

Seçkin Yayıncılık Resmi
Seçkin Yayınevi 1959 yılında Ankara'da küçük bir kitabevi olarak yayın sektörüne adım attı ve zaman içerisinde Ankara’nın en etkin kitabevlerinden birisi haline geldi.

1970 yılından itibaren, daha çok hukuk konusunda kitaplar yayınlayarak adım adım bir yayınevine dönüşmeye başladı. 1980’lerde ise hukuk yayıncılığında Türkiye’nin en büyük yayınevi haline geldi. 1990’lara gelindiğinde hukukun yanı sıra ekonomi, işletme, muhasebe, mühendislik, bilgisayar ve dilbilim alanlarında yayınladığı kitaplarla diğer mesleki alanlarda da etkinliğini arttırmaya başladı.

2000’li yıllarda yayıncılık sektöründe akademik ve mesleki yayınlar konusunda uzmanlaşarak bu alanda Türkiye’nin önde gelen yayınevlerinden biri haline geldi.

1994 yılında kendi bünyesinde kurduğu dağıtım bölümünde kendi yayınlarının yanı sıra akademik ve mesleki alanda yayın yapan pek çok yayınevinin kitaplarını tüm Türkiye’ye dağıtmaya başladı.

1999 yılında Ankara’da ikinci şubesinin ardından, 2001 yılında İstanbul şubesi açıldı, 2008 yılında ise Ankara şubesi daha büyük bir alanda okuyuculara hizmet vermeye başladı. Şu anda tamamıyla mesleki kitaplar konusunda uzmanlaşmış 3 şubesi okuyucularına keyifli bir alışveriş ortamı sunmaktadır.

1996 yılında Türkiye’nin ilk online kitabevini açan yayınevi internet alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek sitesini sürekli yenilemekte, bünyesinde akademik ve mesleki yayın alanında kapsamlı bir kitap çeşidi bulundurmaktadır.

Yayınevi, ilk dergisini 2002 yılında yayınlanmaya başlamış, zamanla yayınlanan dergi sayısı beşe ulaşmış ve alanlarında önemli referans kaynakları haline gelmişlerdir.

Yer Aldığı Etkinlikler

3 Mart 2016
Perşembe
9. Sanalkurs Bilişim Seminerleri
İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi / İstanbul
21 Kasım 2012
Çarşamba
7. Sanalkurs Bilişim Seminerleri
Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü / İstanbul

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'mongodb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: