Rüzgar Mira Okan

Rüzgar Mira Okan Resmi
Rüzgar Mira OKAN Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Eğitimi sırasında burslu olarak Amerika Purdue Ünivesitesi ve İtalya Palermo Üniversitesinde okudu. Kurumsal iş hayatında; nanoteknoloji-mühendislik, satış, pazarlama, satınalma ve uluslararası müşteri yönetimi alanlarında çalıştı. Büyük Müşteriler Yöneticisi (Key Account Manager) olarak görev yaptı.

Kişisel Marka ve İmaj Yönetimi, İş Etiketi, Protokol, Algı Yönetimi, İletişim, Nezaket Görgü, İmaj ve Stil Danışmanlığı eğitimlerini Amerika ve sonrasında da İngiltere’de London Image Institute ve University of The Arts London, London College of Fashion’da tamamladı.

Kurumsal dünyadaki deneyimleri sonrasında kendi şirketi olan ODEA’yı kurdu. Danışman, eğitmen ve konuşmacı olarak; İlk İzlenim, Algı Yönetimi, Kurumsal Temsil, İş Yaşamında Kişisel Marka ve İmaj Yönetimi, Beden Dili, Renkler, İş Etiketi, Uluslararası İş Etiketi, Protokol, İş Yaşamında Serbest Giyim, Sosyal Etiket: Nezaket ve Görgü, Zarafet, Giyinme Sanatı ve Stil konularında çalışmaktadır. Ulusal ve uluslararası birçok markanın yanı sıra kişisel marka, görüntü ve davranış yönetimi konularında bireylere danışmanlık yapmaktadır.

Bugüne kadar 40’ı aşkın ülke gezen, seyahat etmekten keyif alan Okan, kumaş teknolojileri, parfüm ve moda tarihi konularına ilgi duymaktadır. Merkezi Washington’da bulunan Uluslararası İmaj Danışmanları Derneği'nin (A.I.C.I.) üyesidir.

Yer Aldığı Etkinlikler

15 Nisan 2013
Pazartesi
Dünden Yarına Dünya
İstanbul Teknik Üniversitesi - İTÜ Ayazağa Kampüsü / İstanbul