Risus Sanat

Risus Sanat Resmi
Risus Sanat, Afyonkarahisar Renkli İmgeler Saati Uygulama Sahnesi Derneği bünyesinde başta tiyatro olmak üzere kültür ve sanat alanında sahne çalışmaları ve sosyal faaliyetler gerçekleştirmek üzere gönüllü kişilerce oluşturulan bir gönüllü topluluğudur.

Henüz çok yeni bir oluşum olmasına rağmen, kurucu ekibimizdeki kişiler esas mesleklerinin dışında sahne sanatları ve özellikle tiyatroya gönül vermiş, faaliyet konusu çalışmalarda geçmişte tecrübe ve başarı sahibi kişilerden oluşmaktadır.

Kurucu üyeler daha öncesinde değişik kuruluşlar adına gönüllü olarak tiyatro faaliyetleri gerçekleştirmiştir. Bunlar arasında Sivas Atatürk Kültür Merkezi, Cumhuriyet Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Devlet Tiyatrosu, Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu, Halk Eğitim Merkezi, Türkiye Beyazay Derneği, Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği gibi kurum ve kuruluşlar bulunmaktadır.

Risus Sanat, amatör olarak başta tiyatro olmak üzere kültür ve sanat alanında şimdiye kadar dağınık şekilde değişik kurumlar adına yaptığımız çalışmaları tek bir çatı altında toplayabilmek, daha etkin ve verimli çalışabilmek düşüncemizin bir ürünüdür. Tamamen gönüllü kişilerden kurulu olan ve yine bu işe gönül veren emekçilerin katkılarıyla çalışmalarını yürütecek bir oluşumdur.

Başlıca amaç ve beklentilerimiz;

Afyonkarahisar merkezli olmak üzere bölge çapında başta tiyatro olmak üzere yerleşik ve düzenli sahne çalışmaları yapan bir sivil toplum kuruluşu haline gelmesi,
Afyonkarahisar’da ve turne kapsamında ulaşabildiğimiz yerlerde tiyatro kültürünün yerleşmesi ve yaygınlaştırılması,
Başta gençler olmak üzere her yaştan kişilerin kötü alışkanlıklardan uzak durarak serbest zamanlarını değerlendirmesi, kültür ve sanat alanında çalışmalar yapmasının sağlanması,
Özel gün ve haftalarda düzenlenecek programlarla izleyicilere sosyal sorumluluk ve kitle bilinci kazandırılması,
Talep olması halinde kamu kurum ve kuruluşlarına toplumsal projelerinde destek verilmesi şeklindedir.
Çalışmalarımıza her yaş ve meslek grubundan gönüllüler katılabilir. Sanata ve tiyatroya gönül verenlerle daha güçlüyüz, daha başarılıyız.

Yer Aldığı Etkinlikler

29 Ocak 2022
Cumartesi
FİKRİYE
İSTEK AFYON OKULLARI / Afyon
22 Ocak 2022
Cumartesi
ÇAPRAZ SORGU
İSTEK AFYON OKULLARI / Afyon
22 Ocak 2022
Cumartesi
KARAGÖZ'ÜN İŞLERİ
İSTEK AFYON OKULLARI / Afyon
28 Nisan 2017
Cuma
İpekçi Merhum
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Konferans Salonu / Afyon

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'mongodb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: