Rana Elik

Rana Elik Resmi
Gazi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi-Müzik Eğitimi Bölümünü bitirdi. TRT’nin açtığı sınavları kazanarak 1988 yılında Ankara Radyosuna spiker kadrosuyla atandı. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi-Psikoloji bölümünü kazanarak tekrar üniversiteye yazıldı. 1990 yılında Türkiye’nin ilk özel televizyonu olan Magic Box (bugünkü Star tv) televizyonuna transfer oldu. 1998 yılında Kanal 6 ya geçtikten 6 ay sonra Amerika’ya gitti ve bir yıl süresince mesleki eğitimler ve kurslara katıldı.
Daha sonra TV 8, ETV, Kral TV, Kanal T televizyonlarında, ana haber bültenlerini sundu, haber programları hazırladı ve yöneticilik yaptı.

Bunların yanı sıra Yeni İleri, Bugün, YeniŞafak, Turkische Allgemeine ve Ekspres gazete-lerinde köşe yazarlığı ve röportajlar yaptı.

İletişim Fakültelerinde ve özel okullarda diksiyon, etkili konuşma, haber teknikleri ve etkili sunum teknikleri üzerine ders verdi. Kişisel gelişim, medya iletişim ve etkili konuşmanın iş hayatı üzerinde etkileri hakkında bir çok seminer ve sempozyumda konuşmacı olarak yer aldı.

Yer Aldığı Etkinlikler

16 Kasım 2013
Cumartesi
Etkili Sunuş Teknikleri Eğitimi
The Marmara Şişli Hotel / İstanbul