Prof. Dr. Murat Barkan

Prof. Dr. Murat Barkan Resmi
Prof. Dr. Murat Barkan’ın uzmanlık alanı, iletişim bilimleri disiplini kapsamında iletişim stratejileri, açık ve uzaktan eğitim, eğitsel ileti tasarımı ve medya planlamasıdır. Medya planlama stratejileri, kitlesel iletişim, yaşam boyu öğrenme, eğitim iletişimi, eğitim medya planlaması ve uzaktan öğrenim sistemleri gibi konularda pek çok ders vermiştir. Bunların yanı sıra insan kaynakları yönetimi, uzaktan eğitim programları ve e-öğrenme ile yabancı dil eğitimleri gibi konularda çeşitli projelerin koordinatörlüğünü yapmıştır.

Barkan, sekiz yüksek lisans ve iki doktora tezi yönetmiştir. On bir kitabı ve yayımlanmış kırktan fazla ulusal ve uluslararası bildiri ve makalesi vardır.

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Eğitim İletişimi ve Planlaması Bölümünde bölüm başkanı (1994-98), KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim ve Medya Çalışmaları Fakültesi’nde dekan (2000-03) olarak görev yapmıştır. Prof. Dr. Murat Barkan, 2007 senesinden beri Yaşar Üniversitesi’nin Rektörü’dür. Bu görevi sırasında İzmir’deki üniversitelerin hem akademik hem de sosyal, kültürel ve sportif alanlarda dayanışmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen İzmir Üniversiteleri Platformu’nun (İÜP) kurulmasına öncülük etmiş ve bu platformun 2011-2012 yıllarında dönem başkanlığını yürütmüştür. Barkan’ın, ekonomik, sosyal ve kültürel alanda disiplinler arası sosyal sorumluluk projeleri aracılığıyla İzmir’i “Uluslararası Bir Üniversite Kenti” olarak konumlandırmak için çalışmaları artarak devam etmektedir.

Yer Aldığı Etkinlikler

3 Haziran 2014
Salı
15. Mükemmelliği Arayış Sempozyumu
İzmir Hilton Oteli / İzmir

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'mongodb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: