Pınar Kapralı Görsev

Pınar Kapralı Görsev Resmi
Pınar Kapralı Görsev, ABD ve Türkiye yazılım endüstrisinde 20 yılı aşkın bir sürelik deneyime sahiptir. 1988’de New Hampshire Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve Ekonomi bölümlerinden mezun olduktan sonra, Borland International California’nın Ar&Ge; departmanında yazılım mühendisi olarak çalışmaya başladı. Aynı şirketin çeşitli ofislerinde ve kuruluşlarında yazılım mühendisliğinin yanı sıra yönetici pozisyonlarında da görev alan Pınar Kapralı Görsev, Paris’teki Borland Avrupa Araştırma Merkezi’nin kuruluşunda çok önemli rol oynadı.

ABD’ye döndükten sonra, geliştirme koordinatörü ve proje yöneticisi olarak Borland ve MCI’nin ortak kuruluşu olan Borland Interactive kuruluşunda önemli görevlerde bulundu, iletişim ve bilgi teknolojisinde uzmanlaştı.

1995’te Türkiye’ye dönen Pınar Kapralı Görsev kendi şirketini, Turk Nokta Net’i kurdu. Türkiye’nin önde gelen internet sağlayacısı ve ana portallarından olan Turk Nokta Net, 2000 yılında Sabancı Holding tarafından satın alındı.

2002 yılında IP ve Ses teknolojilerine odaklanan PhonoClick şirketini kurdu. Kuruluşundan itibaren PhonoClick kendi fikri mülkiyetini oluşturup pek çok ticari dağıtıma imza atar. 2008’de Deloitte Technology Fast50 kazananı oldu. EU FP6 Projesi’nin ortak partneri olan PhoneClick, 2009’da bu projeyi başarıyla tamamlar. Bugün, PhonoClick, Avrupa ve Ortadoğu’da olmak üzere 16 ülkeye global sesli çağrı işlemi, mesajlaşma ve coğrafi konum gibi pek çok teknolojiye entegre edilebilen otomatik mobil etkileşim platformları işletmektedir.

Ayrıca, Pınar Kapralı Görsev KAGİDER’in kurucularından ve iki dönem yönetim kurulu üyelerindendir.

Yer Aldığı Etkinlikler

9 Kasım 2012
Cuma
Startup Weekend İstanbul
Özyeğin Üniversitesi / İstanbul