Philippe Botteri

Philippe Botteri Resmi
14 yıldır teknoloji sektöründe çalışan Philippe, bu süreni büyük kısmını Silikon Vadisi'nde geçirdi. Accel'e katılmasından itibaren ağırlıklı olarak Bulut Bilişim, SaaS ve internet yatırımları konularına odaklanan Philippe, şirketin Blablacar yatırımını yönetti. Accel'e katılmadan önce Philippe, beş yıl Bessemer Venture Partners'in Menlo Park'taki ofisinde şirketin Amerika ve Avrupa'daki ön ve son aşama yatırımlarında görev aldı. Philippe şirketin Cornerstone OnDemand (NASDAQ: CSOD), Eloqua, Criteo, Bizo, Involver, Intacct, Intego, Adap.tv and Retail Solutions yatırımlarında yer almıştır.

Bessemer'den önce Phillipe, sekiz yıl boyunca McKinsey&Co;'da Silikon Vadisi ve Avrupa yazılım ve internet endüstrisi üzerine uzmanlaşmıştır. Bu zamanda aralığında Philippe "Web 1.0" internet girişimlerinin gelişiminde rol aldı ve şirketlerin "on-demand" yazılım çözümleri üretmesi konusunda çalıştı, müşterilerin, satış, pazarlama ve büyüme stratejilerinde danışmanlık yaptı. Phillippe kariyerine yönetici olarak Danone Group'ta başlamıştır.

Fransız deniz kuvvetlerinde de görev yapan Philippe, anadili Fransızca'nın dışında akıcı olarak İtalyanca bilmekte ve İtalyan yemeklerini sevmektedir. Philippe karısı Helen ile birlikte Londra'da yaşıyor. Sörf ve snowboard yapmaktan hoşlanan Philippe ayrıca dövüş sporlarına ilgi duymaktadır.

Yer Aldığı Etkinlikler

4 Ekim 2012
Perşembe
Webrazzi Summit 2012
Pint Hotel Barbaros / İstanbul

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'mongodb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: