Peter Burris

Peter Burris Resmi
Araştırma Direktörü olarak, Burris CIO rolündeki araştırmaların neleri içereceği konusunda yardımcı olmakta, Kıdemli Forrester Analistleri ile CIO araştırma konularının müşterilerimize değer katmasını sağlamakta,ve CIO araştırma kalitesini denetlemektedir. Araştırma ekibi, CIO ve CMO’lar arasındaki ilişkiyi geliştirme üzerine çalışmakta, IT/BT(Business Technology) stratejilerini kurma ve geliştirmedeki en iyi yöntemleri araştırmakta, ve BT inovasyon yaklaşımlarının, iş sonuçlarının ve sosyal ticaret ve birlik stratejilerin verimliliğini hızlandırma yönünde çalışmaktadır .

Tüketici çağında IT/BT’nin önemini kişisel olarak araştırmaktadır. Aynı zamanda Forrester’ın sosyal ticaret araştırmalarına katkıda bulunmakta, sosyal işlemler yapan aletlerin işlevsel evrimi üzerine, bu evrimin ticarette yönetime ve pazarlamaya nasıl yardımcı olabileceği üzerine odaklanmaktadır. Son olarak, IT/BT uyumluluğu üzerine çalışan lider düşünürlerdendir.

Burris, 2008’de Forrester’a katıldı. Forrester’a girmeden önce, DoD, HP ve Meta Group gibi lider işletmelerde kıdemli IT analist ve analist görevlerinde çalıştı. Meta Group’ta adapte olan altyapı metodu üzerine geliştirme çalışmalarında bulundu.

Peter Burris, Yale Üniversitesi’ni bitirdi.

Yer Aldığı Etkinlikler

24 Eylül 2013
Salı
ICT Summit Now - Bilişim Zirvesi 2013
Haliç Kongre ve Kültür Merkezi / İstanbul