Pembe Candaner

Pembe Candaner Resmi
İstihdam ve politikaları, İnsan kaynakları yönetimi, Yetenek yönetimi, Kadın yönetici Programları, Kariyer ve Protokol konularında ulusal ve uluslararası bir uzman olan Candaner Yaratıcı İnsan Platformu Başkanıdır.
TED Ankara Koleji, ODTÜ,DTCF, CUNY, IMD ve UCI ‘da eğitim alan ve Doktora sahibi olan Candaner, Özel İstihdam Bürolarının yasallaşmasında önderlik yaptı ve Özel İstihdam Büroları Derneğinin Kurucu Başkanı oldu.
Adecco Türkiye CEO’luğu ve Kariyer.net Genel Müdürlüğü yaptı. Uzun yıllar Boğaziçi Üniversitesinde (BUYEM) ders verdi ve Sabah Gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Artı 1 kanalında ‘Kadının çok işi var’ adlı programı hazırlayıp sundu.
TUSİAD, SHRM, NHRA, International Business Leaders Association üyelikleriyle Forbes Dergisi Danışma Kurulu üyesi olan Candaner ayrıca CEO LIFE köşe yazarı olup 2003’te Dünya gazetesi tarafından ‘Yılın En Başarılı İş Kadını’ seçildi.
Yurt içinde ve dışında yayınlanan pek çok makalenin ve konferans, seminer ve ödüllerin sahibi olan Candaner; kariyer, kadın istihdamı, yetenek ve yönetici yetiştirilmesi konusunda politikalar oluşturuyor. İngilizce ve Fransızca bilen ve Mikom AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Candaner’in yayınlanmış 3 kitabı da bulunuyor.

Yer Aldığı Etkinlikler

4 Kasım 2014
Salı
PERYÖN 22. İnsan Yönetimi Kongresi
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı / İstanbul