Oya Öneş Yaşayan

Oya Öneş Yaşayan Resmi
Boğaziçi Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü ve Ankara Anadolu Lisesi Almanca Bölümü mezunu.

Dijital pazarlamanın hemen her alanında 16 yıllık sektör tecrübesi var. ideefixe.com, Ericsson, DDB, OMD, UM’de dijital pazarlama bölüm yöneticisi olarak çalışmıştır. Dijital iletişimini yönettiği bazı büyük uluslararası markalar arasında Coca-Cola, Vodafone, Volkswagen, Microsoft, PepsiCo, Renault, Peugeot-Citroen ve Intel bulunmaktadır.

Markaların dijitalin gücünü anladıkları ölçüde başarılı olacaklarına inanan Oya Öneş Yaşayan'ın uzmanlık alanları; dijital pazarlama stratejisi, iş hedefleri ve ROI odaklı dijital kampanya kurguları, gerçek zamanlı performans kampanyaları yönetimi, bütünsel dijital medya ölçümü ve tüketici yolculuğu analizinden oluşmaktadır.

Yaşayan, son olarak Türkiye’nin en büyük medya network’ü GroupM’e bağlı performans pazarlama ajansı Quisma’nın Türkiye ofisi yöneticisi olarak çalışıyor. Quisma, dünyadaki 15 ofisinde olduğu gibi, Türkiye’de de büyük markalar için iş sonucu odaklı internet reklamcılığında uzman.

Proje yönetimini üstlendiği web bazlı projelerle New York Advertising Festival, Cannes Media Lions, Horizon Awards ve IAB Mixx Awards'dan ödülleri var.

Toplam 6 yıldır IAB Türkiye Yönetim Kurulu’nda görev yapmakta olan Yaşayan, 2010 Haziran ayında IAB Europe üyeliğine seçildi ve bu görev kapsamında mobil pazarlama ve medya karması konulu bir white paper dizisi hazırlıyor. Sektörde Quisma Genel Müdürü veya IAB Yönetim Kurulu üyesi kimlikleriyle sosyal medya, dijital pazarlama ölçümlemesi ve internet reklamcılığı üzerine eğitimler veriyor, ayrıca çalışkan bir blog yazarı. - See more at: http://www.speakeragency.com.tr/konusmaci-detay/oya-ones-yasayan/408/#sthash.zvR26yOZ.dpuf

Yer Aldığı Etkinlikler

24 Eylül 2013
Salı
ICT Summit Now - Bilişim Zirvesi 2013
Haliç Kongre ve Kültür Merkezi / İstanbul

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'mongodb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: