Orhan Samast

Orhan Samast Resmi
1976 yılında doğdu. Bilişim teknolojileri, E-yayıncılık, E-ticaret, Multimedya ve portal teknolojileri alanlarında bir çok projede görev aldı. Kamu ve özel sektörde önemli kuruluşların danışmanlığını yürüttü.
Ülkemizde İnternet’in gelişmesi ve ilgili teknolojilerin yaygınlaşması için gönüllü olarak bir çok panel ve konferansa konuşmacı olarak katıldı. 2003 yılında başkanlık yaptığı ve Yurtsan Atakan (Hürriyet Gazetesi), Serdar Kuzuloğlu (Radikal Gazetesi), Erdal Kaplanseren (NTV)’inde konuşmacı olarak katıldığı “İnternet’te İçerik ve Sorunlar” başlık panelle ilk kez İnternet’teki içerik konusuna dikkat çekti.
Türkiye’nin en kapsamlı biyografi bankası olan Kim Kimdir? Biyografi Bankası‘nı kurdu.
2004 yılında Türkiye’nin ilk Kültür Sanat Mağazası olan Ottoman Store‘u kurdu.
2004 yılında Pcnet Dergisi tarafından yapılan Web Tasarım Yarışması’nda Jüri üyeliği yaptı.
2005 yılından bu yana her yıl yapılan Eğitimde Bilişim Kültürü Oluşumu (EBİKO) Uluslararası Bilişim Olimpiyatları yarışmasında jüri üyeliği yapmaktadır.
İlki 2006 yılında gerçekleştirilen Ulusal E-imza Sempozyumu‘nun organizasyonunda Danışma Kurulu üyesi olarak görev yaptı.
Türk şirketlerinin kabiliyet ve kapasiteleri konusunda bir farkındalık yaratılması amacıyla yapılması planlanan SİNERJİTürk Konferansı Danışma Kurulu üyesidir.
Her yıl gerçekleştirlen Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı Danışma Kurulu üyesidir.
Atatürk Bilgi Bankası, Kim Kimdir? Biyografi Bankası, Osmanlı Tarihi Bilgi Bankası, Çanakkale 1915 Bilgi Bankası, E-imza Portalı İçerik ve Proje koordinatörlüğünü yaptı.
3 ayda bir yayınlanan, hakemli ve akademik bir yayın olan Uluslararası İlişkiler Dergisi’nin Kurucuları arasında yer aldı ve Genel Koordinatörlük görevini yürüttü.
Uluslararası Bilişim Olimpiyatları Jüri Başkanlığı’nı yürütmektedir.
İtibar Yönetimi Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanıdır.
FORSNET Bilgi Teknolojileri firmasında Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

Yer Aldığı Etkinlikler

27 Kasım 2013
Çarşamba
PERYÖN Trakya 7. İnsan Yönetimi Kongresi
Silverside Otel / Tekirdağ
3 Ekim 2013
Perşembe
İtibar Yönetimi Konferansı
Kadir Has Üniversitesi / İstanbul