Ömür Topaç

Ömür Topaç Resmi
TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra, İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde lisans eğitimini alan Ömür Topaç, yüksek lisans eğitimine de aynı fakültede devam ederek, Yüksek Mimar olarak mezun olmuştur.

1999 senesinde Gedik Holding bünyesinde elektronik ticaret sektörüne geçiş yaparak, farklı alanlarda bir çok farklı elektronik ticaret projesi geliştirmiştir. Gedikgross.com'un kurucu ortaklarından olan Ömür Topaç sonrasında da EkonomikTicaret.com'u Gedik bünyesine katmıştır. Kampanyalı ve promosyonlu ürünlerin satışını hedefleyen sitelerin Türkiye'de ilk örneği sayılan Pazartesisendromu.com'un fikir babasıdır.

2010'da Dixons Retail/Electro World'e katılan ve Elektronik Ticaret’in yanısıra Kurumsal Satış faaliyetlerini yöneten Ömür Topaç, 2011 yılında GittiGidiyor ekibine katılmıştır.

Burada önce Satış kanalları ekibini kurmuş, yönetmiş, eBay/GittiGidiyor satınalmasından sonra ise Pazaryeri Direktörü olarak görevine devam etmiştir.

Pazaryeri Direktörü olarak Ömür Topaç, GittiGidiyor bünyesinde İş ve Ürün Geliştirme’nin yanısıra Alıcı & Satıcı Deneyimi’nin yönetiminden sorumludur.

Bahçeşehir Üniversitesi MBA programında “Elektronik Ticaret” ve Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans programında “E-Business & Internet Marketing” dersleri veren Ömür Topaç, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği Kurucu Üyesi ve İTO Elektronik Ticaret İhtisas Komitesi Üyesi’dir.

Level dergisinde oyun yazarlığı da yapan Ömür Topaç, oyun dünyasının iş hayatındaki yaratıcılığını beslediğine inanmaktadır.

Yer Aldığı Etkinlikler

19 Şubat 2014
Çarşamba
Webrazzi E-Ticaret’14
Point Hotel Barbaros / İstanbul

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'mongodb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: