Numan Numanbayraktaroğlu

Numan Numanbayraktaroğlu Resmi
Halen 212’nin Genel Müdürlüğünü yapmakta olan Numan Numanbayraktaroğlu, global teknoloji hizmetleri ve uluslararası yönetim alanında uzun bir geçmişe sahiptir.

Numanbayraktaroglu kariyerinin son 20 yılını teknoloji girişim şirketlerini analiz etmek, ihtiyaçlarını belirlemek ve her işletme için spesifik çözümler sağlamak için harcadı. 12 yılı aşkın bir sure Tokyo ve New York’ta Goldman Sachs’ın liderlik ekibinin teknoloji sorumlusu olarak başkan yardımcılığı görevini üstlendi. Yeni teknolojilere odaklanarak rekabet avantajı getirecek ve işletme sorunlarını değerlendiren global mühendislik ekiplerini yönetti. Firmanın private equity (Özel Sermaye), venture capital (girişim sermayesi) bölümleriyle yakından çalıştı. Aynı zamanda firmanın mobil stratejisinin belirlenmesi ve kolaylıkla uygulanabilmesi için global mobil teknoloji ekibini kurup, yönetimini üstlenmiştir. Teknoloji bölümü başkan yardımcısı olarak, yeni ürünlerin belirlenmesi, M&A entegrasyonlarını kolaylaştırmak, verimliliği en üst düzeye getirmek için 40’dan fazla global proje tasarlamış ve uygulamıştır. Goldman Sachs’tan önce, CS First Boston, Dun & Bradstreet ve GTE için teknoloji çözümleri sunmuş ve destek sistemleri geliştirmiştir.

Bir girişimci olarak değişik yatırımları bulunan Numanbayraktaroğlu, çeşitli şirketlerin yönetim ve danışma kurullarında bulunmaktadır.

Numanbayraktaroglu Ege Üniversitesi Bilgisayar mühendisliğinden mezun olmuştur. Halen İstanbul’da yaşamakta olup, girişim ecosystem’inin geliştirilmesi için çalışan öncülerdendir.

Yer Aldığı Etkinlikler

17 Şubat 2015
Salı
Hello Tomorrow Challenge 2015 İstanbul Etkinliği
Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi / İstanbul
22 Mayıs 2013
Çarşamba
Webrazzi Startup'13
Point Hotel Barbaros / İstanbul
20 Mayıs 2013
Pazartesi
'E-Ticaret ve Girişimcilik' Kahve Arası
İstanbul Ticaret Üniversitesi Küçükyalı Kampüsü / İstanbul
8 Aralık 2012
Cumartesi
3. Ankara Startup Zirvesi
Bilkent Cyberpark / Ankara
9 Kasım 2012
Cuma
Startup Weekend İstanbul
Özyeğin Üniversitesi / İstanbul
8 Nisan 2012
Pazar
Campus 12 Girişimcilik ve İnovasyon Zirvesi
Rixos Grand Ankara / Ankara