Nilüfer 13 Düet

Konser / Rock

17 Nisan 2013, Çarşamba

21:00 - 23:00

Ücretli

Etkinlik Detayları

Nilüfer ve düet yaptığı rock’çılar aile içi şiddete son demek için sahnede...

Nilüfer, "Nilüfer 13 Düet" albümünde düet yaptığı rock müzisyenleri, bu kez aile içi şiddete hep birlikte son demek için sahneye çıkıyor.  2011 yılında yayınlanan “Nilüfer 12 Düet” albümünün devamı niteliğindeki “Nilüfer 13 Düet” albümünün tanıtım konseri 17 Nisan  2013’te İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Nilüfer’in, 2011 yılında DMC tarafından yayınlanan "Nilüfer 12 Düet" albümünün devamı niteliğindeki "Nilüfer 13 Düet" albümü yine unutulmaz Nilüfer şarkılarının yeniden düzenlemesiyle yapıldı.

Alper Erinç'in süpervizörlüğünü yaptığı, fotoğraflarını Mehmet Turgut’un çektiği albümde şarkıların çoğunu gruplar kendileri düzenledi. Feridun Düzağaç için Cengiz Köroğlu, Emre Aydın için Mustafa Ceceli düzenleme yaptı. Nilüfer albümde Gripin’le “Hatıralar Hayal Oldu”, Gece ile “Başıma Gelenler”, Emre Aydın’la “Son Perde”, Bulutsuzluk Özlemi ile “Her Yerde Kar Var”, Feridun Düzağaç ile “Kavak Yelleri”, Kargo ile “Yaşamak Ne Güzel Şey”, Mor ve Ötesi’yle “Dokun Bana”, Vega ile “Ta Uzak Yollardan”, Model’le “Şov Yapma”, Manga ile “Eğrisi Doğrusu”, Zakkum’la “Agora Meyhanesi”, Pinhâni ile “Dünya Dönüyor” ve Çilekeş’le “Değişir Dünya” adlı şarkılarını seslendirdi.

Satış listelerinde 1 numarada yer alan albümün tek konseri, 17 Nisan 2013 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde Hürriyet Aile İçi Şiddete Son Acil Yardım Hattı yararına yapılacak.  Konserde Nilüfer’le birlikte Bulutsuzluk Özlemi, Emre Aydın, Feridun Düzağaç, Gece, Gripin, Kargo, Model, Mor ve Ötesi, Pinhâni, Zakkum sahneye çıkacak.

Aralık Derneği, BKM, Rixos ve DMC desteğiyle gerçekleşecek konserden elde edilen gelirin tamamı şiddet mağdurlarına 7 gün 24 saat destek veren Acil Yardım Hattı’na aktarılmak üzere Aralık Derneği’ne bağışlanacak.

Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı

Hürriyet Aile İçi Şiddete Son! Kampanyası kapsamında 2007 yılından bu yana 7/24 açık olan Acil Yardım Hattı’na, bugüne kadar 35 bine yakın çağrı geldi. Yaklaşık 15 bin şiddet mağduruna psikolojik, hukuksal destek veren Acil Yardım Hattı, emniyet güçleriyle işbirliği yaparak 1500 hayati tehlike içindeki mağdurun da güvenli bir yere yerleştirilmesini sağladı. Acil Yardım Hattı’nı Türkiye’nin her şehrinden ve 14 farklı ülkeden şiddet mağdurları arıyor.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
İstanbul Kongre Merkezi
İstanbul / Şişli / HARBİYE
Taşkışla Cad.