Nilgün Langenberg

Nilgün Langenberg Resmi
Langenberg, yirmi yılı aşan bölüm müdürlüğü ve üst düzey yönetici araştırma deneyimi ile Korn Ferry’ye katkı sağlamaktadır.
Korn Ferry’ye katılmadan önce Amsterdam merkezli diğer bir uluslararası üst düzey yönetici araştırma firmasında çalışan Langenberg, daha öncesinde ise çok-uluslu tüketim ürünleri şirketi Sara Lee’de küresel olarak yetenek yönetimi uzmanlık merkezini yönetmekteydi. Sara Lee’de geçirdiği 8 yıl süresince, yetenek kazanımı, performans yönetimi, yedekleme yönetimi, yüksek potansiyel geliştirme, kariyer yönetimi, öğrenme ve kültür değişimi alanlarında stratejiler, süreçler ve programlar geliştirip uyguladı.
İstanbul’da Korn Ferry’deki üst düzey yönetici araştırma kariyerine 1997 – 2001 yılları arasında başladı. İstanbul'daki ofisin kurulmasında görev alan ekipte bulunan Langenberg, tüketim ürünleri, perakende, endüstri ve teknoloji sektörlerinde üst düzey yönetici araştırma projeleri yürüttü.
Kariyerinin daha önceki dönemlerinde Xerox’ta satış ve İK fonksiyonlarında görev aldı. Xerox’ta üstlendiği son pozisyonunda, Xerox’un dış kaynak kullanımı ve isim hakkı (franchise) hizmetlerinin ilk önce Türkiye’deki daha sonra ise Doğu Avrupa’daki satış ve pazarlamasından sorumluydu.
Langenberg, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi’nden İşletme dalında lisans derecesine ve Kanada Ottowa Üniversitesi’nden MBA derecesine sahiptir. İngilizce, Felemenkçe, Almanca ve Türkçe konuşur.

Yer Aldığı Etkinlikler

4 Kasım 2014
Salı
PERYÖN 22. İnsan Yönetimi Kongresi
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı / İstanbul