Nancy Biggar

Nancy Biggar Resmi
Ken Blanchard Companies® ve Blanchard® International Türkiye’nin Kıdemli Danışman Ortaklarından Nancy Biggar, küresel bazda deneyimli bir danışman ve eğitmen eğitimcisidir. Yirmi yılı aşkın bir süredir bir çok organizasyonda gerçekleştirdiği çalışmaları nedeniyle liderlik, yüksek performanslı takımlar ve kurumsal değişim konularında ciddi birikime sahiptir.

1994-2004 yılları arasında İstanbul’da yaşayan Nancy, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki Blanchard müşterileriyle birlikte projeler yürütmüştür. İstanbul’a yerleşmeden önce doğum yeri olan Kanada Toronto’da Ontario Hükümeti Kültürel İşletmeler ve Ajanslar (sinema, müzik ve kitap basımı) Başkanlığı’nda kıdemli uzman olarak görev yapmıştır. Nancy eğitim ve danışmanlık kariyerine, Western Ontario Üniversitesi’nde Liderlik ve Kurumsal Gelişim üzerine eğitimler vererek ve bölgesel hükümette yönetim konusunda iç eğitmenlik yaparak başlamıştır.

Yönetim Geliştirme Merkezi/Blanchard® International Türkiye’de, Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Blanchard® International Grubu için Kıdemli Danışman/Eğitmenlik yapan Nancy Biggar, Yönetim
Geliştirme Merkezi ve The Ken Blanchard Grubu’nun ortaklığa gitmelerinde önemli rol oynamıştır. Nancy ayrıca İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin Uluslararası Yönetim Programı’nda eğitimler vermiş ve Sabancı Üniversitesi Üst Yönetici Geliştirme Programında halen dersler vermektedir.

Ontario Hükümeti için çalışırken, Niagara Enstitüsü tarafından 40 yaş altı yüksek potansiyelli yöneticiler için “Liderlik ve Vizyon” programına katılmaya hak kazanmıştır.. Sadece 40 profesyonelin seçildiği bu yoğun program için aday gösterilen ve seçilen en genç program üyesi olan Nancy, 2004’te Kanada’ya dönmüştür.

NancyBiggar halen Ken Blanchard Companies’deki çalışmalarına ek olarak Kuzey Amerika’nın ilk tam dijital hastanesi olma özelliğini taşıyan Humbar River Hastanesi’nde Kıdemli Danışman olarak çalışmaktadır.

Nancy ICF tarafından akredite edilmiş bir koçtur.

Yer Aldığı Etkinlikler

4 Kasım 2014
Salı
PERYÖN 22. İnsan Yönetimi Kongresi
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı / İstanbul